ספורט הארץ

רוג'ר פדרר כבש עוד שיא בדרך למעמד של גדול הטניסאים אי פעם, כשזכה הערב (ראשון) בפעם השביעית באליפות ווימבלדון. פדרר השווה את שיאו של פיט סמפראס האגדי ועלה שוב למקום הראשון בדירוג העולמי. יריבו הבריטי, אנדי מארי, ימשיך לחכות לזכייה ראשונה בגראנד סלאם.

"שיחקתי את הטניס הטוב ביותר שלי בטורניר הזה", אמר פדרר דקות לאחר זכייתו. "זו הרגשה נהדרת לחזור לפה ולזכות, זו הרגשה נחמדה", הוסיף פדרר המחויך. "זה מדהים" אמר השווייצי על זכייתו השביעית והשוואה לשיאו של פיט סמפראס, "הערצתי את פיט ולכן זה כבוד ענק עבורי". על כך שעלה למקום הראשון בעולם, אמר: "זה רגע קסום, הכל בזכות המשפחה שלי, לא הפסקתי להאמין לרגע".

"התקרבתי", ענה אנדי מארי בראיון בסוף המשחק ופרץ בבכי. אפשר היה לראות את סערת הרגשות של הטניסאי הסקוטי שייצג את בריטניה כולה, ושוב כשל בהשארת התואר בבריטניה. הקהל במגרש המרכזי בווימבלדון ידע להעריך את הטניסאי הבכיר שלהם, כשהריע לו דקות ארוכות, למרות ההפסד המייאש. "אני מודה לכולם על התמיכה האדירה, זה לא הפריע לי, רק דרבן אותי".

מארי
גמר גברים ווימבלדון
גמר גברים ווימבלדון

מהלך המשחק:

הדיבורים על מתח היו בלתי נמנעים, אך מארי נראה בפתיחה חד ומרוכז. כבר במשחקון הראשון הוא שבר את ההגשה של פדרר וגם עלה ל-0-2. לתנופה, עם זאת, היה טווח מוגבל: השווייצי שבר בחזרה כמעט מיד והשווה ל-2-2.

לאחר שנראה היה כי השווייצי צובר מומנטום, כשכבר הוביל 2-4, מארי הצליח לחזור ל-4-4 ולהשאיר את תקוות הבריטים בחיים. מארי המשיך בקצב הנהדר, שבר ועלה ל-4-5. מארי לקח את המערכה הראשונה, 6-4, והגיע במצב נהדר מבחינתו למערכה השנייה.

שני הטניסאים המשיכו להציג טניס נפלא. פדרר פתח טוב יותר את המערכה השנייה, ועלה ל-0-1, אך מארי, שנראה היום חד מאוד, השווה ל-1-1. המשחק נמשך ברמה גבוהה, קצבי ובעיקר צמוד, כשההובלה נמצאה אצל פדרר, 3-4.

מארי לא נתן לפדרר לברוח והשווה את המערכה השנייה ל-4-4. המשחק שמר על הרמה הנהדרת, ופדרר הצליח להתגבר על מארי ולנצח במערכה השנייה 5-7. המשחק הופסק במצב של 1-1 במערכה השלישית.

המשחק חודש לאחר שהמגרש כוסה על ידי הגג במגרש המרכזי של ווימבלדון, המערכה השלישית, שלאחר ההפסקה החלה בגישושים, כאשר התוצאה 2-2. פדרר הצליח להשתלט על המערכה השלישית ולנצח 3-6.

המערכה הרביעית נפתחה בסימן פדרר, שנמצא קרוב מאוד לזכייה שביעית שלו בווימבלדון, ומארי צריך היה לשמור על קור רוח ועל ההגשות שלו, כשהתוצאה היא 2-4 לפדרר במערכה הרביעית.

מארי אכן שמר על הגשותיו וכעת הוא צריך לשבור את פדרר כדי להשאיר לעצמו סיכוי לגרור את המשחק למערכה חמישית. מארי הצליח לשמור על המשחק בחיים כשניצח את המשחקון וקבע את התוצאה 4-5 על פדרר במערכה הרביעית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ