רוג'ר פדרר אלוף ווימבלדון: הקמט הגדול בכל הזמנים

מה לא אמרו על רוג'ר פדרר? שזמנו עבר, שהמלך מת, שיפנה את הבמה לג'וקוביץ' ונדאל, אז מה אם אמרו? השווייצי הוכיח שהוא הגדול בכל הזמנים

אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון עידן

הוא נשאר שם כל הזמן. כל הזמן. רעש ברקע, עגבניות וביצים, חיצים אל תוך הלב, שבוע אחרי שבוע, שנה אחר שנה, ורפאל נדאל, ונובאק ג'וקוביץ', ורעש סוסים שדוהרים מעליו, מועכים בתוך לבו את פרסותיהם. מספרים לו שזמנו עבר, שהמלך מת, שיפנה מקום, ושאם כבר מדברים, הוא אף פעם לא היה כזה גדול, ובתקופתו לא היו יריבים ראויים, ומי זה רודיק, ומי זה יואיט, ומי זה סאפין, ומי זה אגאסי המזדקן, וראו את המאזן השלילי מול נדאל, ונגד מארי, ובקרוב נגד ג'וקוביץ'. לא, הוא לא ירד במדרגות של האולימפוס, הוא פשוט צנח מהמרפסת שלו. והעצמות נשברו, אחת אחרי השנייה.

אבל הוא נשאר שם כל הזמן. כל הזמן. עם גוף מצולק ואגו מלגו. ובזמן שנשאר, פורק מכל מה שהפך אותו לגדול מכולם. פירוק אטי וכואב ונטול זריקות הרדמה. פורק מכישרונו המפעים - מכת גב היד נחלשה, משחק הרשת הסתבך, התנועה על המגרש הואטה; פורק מגדולתו המנטלית - לפתע הפסיד נקודות קריטיות, נעלם במשחקים גדולים, רעד ברגעי לחץ. לבסוף פורק גם מכבודו. אפילו מכבודו.

12 מתוך 12 |
1 מתוך 12 |
2 מתוך 12 |

לכתבות ועדכונים נוספים הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

להתפרק מכבוד זה כואב ממש. באחת מאליפויות אוסטרליה האחרונות הוא הרגיש את הממש הזה. זה קרה בזמן חימום שלפני משחק, כשחיכה לשמוע את הכרוז חוזר על הטקס הרגיל ומספר לקהל שלפניהם עומד "אלוף 2004, אלוף 2006, אלוף 2007 ואלוף 2010... קבלו את רוג'ר פדרר". אלא שהפעם, במקום רשימת התארים המפוארת, קרייג וויליס הסתפק בהכרזה הלקונית: "קבלו את אלוף אוסטרליה ארבע פעמים, רוג'ר פדרר". אחרי המשחק הוא ניגש לוויליס ושאל בצחוק שאין כואב ממנו: "תגיד, מה קרה לכל השנים?". הכבוד, הוא פורק גם מהכבוד.

באליפות ארה"ב 2011, אחרי ההפסד הכואב לג'וקוביץ' בחצי הגמר, הוא הגיע למסיבת העיתונאים והשפיל מבט. הוא רצה למות, אבל עיתונאי אחד שאל אותו כמה גדולה היתה חבטת ההחזרה ההיא של ג'וקוביץ'. פדרר הביט בעיתונאי ואמר: "תגיד, אתה עושה צחוק?". אחר כך עזב את החדר, מותיר רסיסים של נפש שהתפזרו על הרצפה.

אבל הוא נשאר שם כל הזמן. כל הזמן. ולמרות שפורק מהרוג'ר פדרריות שלו, ולמרות שהפך לסתם שחקן טניס מצוין, ולמרות הגיל, והתאומות, והלחשושים, והסוסים החדשים שדהרו - הוא התעקש להישאר שם כל הזמן. כל הזמן. וההתעקשות הזאת, רק ההתעקשות הזאת, היא שחרשה אתמול בערב על פניו את הקמט הכי יפה של שחקן הטניס הגדול בכל הזמנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ