קווין מיטשל, גרדיאן

אחרי נהר הדמעות, הגשם, והפספוס הכואב ביום ראשון, אנדי מארי צריך קצת שמש בחייו, והוא רמז לכך שחופשה מהירה במיאמי עשויה להיות הפיתרון. אף שנראה כי רגע אחרי ההפסד האמוציונאלי לרוג'ר פדרר בארבע מערכות בגמר ווימבלדון – ההפסד השלישי לשווייצי בגמר גראנד סלאם - זה לא העיתוי המתאים לשאול אותו איך הוא מתמודד עם החוויה, הוא ענה בצורה מנומסת, נשמע כמי שאינו בטוח בתכניותיו המיידיות לפני אולימפיאדת לונדון, שתחל עוד שלושה שבועות.

"אני לא יודע.... אולי אסע למיאמי" אמר. "אולי אסע לאירופה לחופשה. אני גם יכול להישאר בבית ורק ליהנות מזה, אבל מזג האוויר במדינה הזו הוא נוראי ממש, ואני מרגיש שאני חייב קצת שמש, וקצת מנוחה מהמגרשים".

מארי חשף שמאמנו, איוון לנדל, שכמעט כל הטורניר צפה במתרחש מתא השחקנים עם משקפיים כהות וסנטר מונח על כף היד, לא הקשה עליו אחרי המשחק, ואמר לו : '"תהיה גאה במאמצים שעשית, ואיך שנלחמת'. זה הכל. ראיתי אותו רק לדקה כשהייתי בפנים, וזו היתה תגובתו".

אנדי מארי. בודק תאריכי טיסות בלוח השנהצילום: אי-אף-פי

מה שכן, ככל שמארי יחזיק את המחבט בתיק, כך האתגר לחזור לכושר, ולנסות לזכות בזהב במשחקים האולימפיים באותו אתר, יהיה קשה יותר. מארי נתן אמנם את כולו על המגרש, אבל הטניס שלו לא היה מושלם, פרט למכות הגשה יעילות, מה שאפשר לפדרר לחזור ל-1-1 במצב טוב, ולשבור את מארי בהמשך.

האם זכייה בזהב האולימפי תקהה את הכאב? "כן, אני בטוח שכן", הוא אמר. "אני צריך לוודא שבשבועות הקרובים אני עושה הכל נכון וחוזר לעניינים כמו שצריך, כי עכשיו בקלות אפשר ללכת לאיבוד ולעשות שטויות. זה כבר קרה לי בעבר – אחרי שהפסדתי בגמר אוסטרליה (נגד פדרר ואז נגד ג'וקוביץ') צלעתי מספר חודשים, ולא עשיתי את הדברים כמו שצריך.
"אני צריך להתרכז בשבועיים הקרובים, להתמקד בהכנות, ולהיכנס לכושר טוב. לזכות בזהב אולימפי זה המטרה שלי עכשיו. אתה רואה את ההתרגשות אצל שחקנים כשהם זוכים במדליה עבור מדינתם".

ומה בנוגע לנהר הדמעות והכאב שהגיע בווימבלדון, תחושה שלא רק הוא חווה, אלא גם הקהל? המנצח ביום ראשון, פדרר, שמצא עצמו בוכה אחרי ההפסד לנדאל בגמר אוסטרליה לפני שלוש שנים, הבין מה מארי עבר.

"הייתי שם", אמר פדרר, "אני יודע איך זה מרגיש. זה טוב לפעמים להוציא את הדברים החוצה. הוא זכה בלבבות של הרבה אנשים, זה מראה שאנחנו אנושיים. נכון שלפעמים אנחנו עוטים פרצוף פוקר, משחקים חזק, ולא רואים בעיניים, אבל אז פתאום, כשהכל נגמר זה אחרת.

"חשוב לנו מאוד אם אנחנו מנצחים או מפסידים, חשוב לנו מה הקהל חושב. הלבבות שלנו נשברים, בטח של מארי במקרה הזה. אבל יש לו עוד כל כך הרבה שנים לפניו, וההזדמנויות יגיעו אם הוא יהיה בפוקוס כל השנה".

"אין לי מטרה שהבנות שלי יראו אותי משחק, אבל אם הן יזכרו משהו - זה פנטסטי"צילום: אי–פי

הפעם, פדרר ניצח, ולא יכול היה להפסיק לחייך, כפי שעשה 16 פעמים קודם לכן בגמר גראנד סלאם. הפעם זה קצת יותר מיוחד, כי התאומות שלו ממש ראו אותו. בפעם האחרונה שזכה בגראנד סלאם, לפני שנתיים וחצי נגד מארי, הן היו בנות חמישה חודשים. האם זו הסיבה שהוא המשיך להיות השחקן הכי עסוק בטור כשהוא במרחק חודש מגיל 31?
"העובדה שהן רואות אותי משחק זה נחמד, אבל המטרה העיקרית שלי היא לא שהבנות יראו מי אבא שלהן היה. אם הן יזכרו קצת, זה יהיה פנטסטי. הן איתי ועם מירקה כמעט כל יום, פרט אולי לשבוע בשנה. יש לנו המון מזל לחוות את זה, אי אפשר לקחת את זה מאיתנו".

בזמן שמארי בודק לוחות שנה ותאריכי טיסות, פדרר ינוח כמה ימים, אבל ישמור את השכירות על הבית שלו בווימבלדון. הוא רוצה לשמור את תחושת הניצחון לאולימפיאדה. בקריירה מלאה הצלחות, הוא מרוצה, אבל לא מופתע, לחזור שוב למקום הראשון בעולם בפעם הראשונה מאז מאי 2001, ולהשוות את שיאו של פיט סמפראס - 286 שבועות בטופ העולמי.

אחרי שגם השווה את שיא 7 הזכיות של סמפראס ווימבלדון, פדרר שמח לשמוע שהשחקן שהוא הכי מעריץ, ושאותו הוא מזכיר מאוד בהתנהגות ובגישה – אמר דברים טובים עליו. "פיט אמר לתקשורת דברים נחמדים עליי, לא יכולתי להיות שמח יותר. להיות בקשר אישי עם אדם שאני כה מעריץ זה דבר מאוד מיוחד עבורי כמובן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ