מתנדבים למען לונדון |

העונג כולו שלי

לי שראט, מתנדבת שתעזור בארגון המשחקים, מספרת על תהליך הבחירה בה והתלבושת המיוחדת, אבל תוהה מי זה הבריטי שמשחק ב-NBA?

לי שראט, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי שראט, גרדיאן

הקיץ אקח עשרה ימי חופש מעבודתי בחברת הרכבות "איסט קוסט מיין ליין". במקום להיות עוזרת בשירות לקוחות, אשמש מתנדבת באולימפיאדת לונדון 2012. ואני כבר לא יכולה לחכות.

בשנה שעברה קראתי שהוועד האולימפי מחפש מתנדבים. מילאתי את הטופס והגשתי בקשה לתכנית של "עושי המשחקים", שהציעה מה שראיתי כהזדמנות של פעם בחיים - כזו שגם נותנת לי אפשרות לעשות משהו שלטעמי יעניק תמורה ייחודית. מתוך כ-240 אלף מגישי בקשות, 75 אלף מאתנו עברו את התהליך בהצלחה. הוא החל בינואר, כשקיבלתי אימייל שהזמין אותי לראיון. בפגישה אתי נכחו כ-20 מגישי בקשות נוספים. צולמנו ואחר כך נלקחנו לתערוכה העוסקת בהיסטוריה של האולימפיאדה. למרות שאיני נחשבת "חולת ספורט", הדבר חיזק את רצוני להיות חלק מכך.

בסיום שיחה קבוצתית, נקראנו לראיונות אישיים. נשאלתי שאלות רבות: מה תוכלי להעניק למשחקים, היכן תרצי לעבוד, דברים כאלה. נדמה לי שאמרתי שלא יפריע לי להתמקם באתרי הרכיבה על סוסים או הבריכה. בגלל עבודתי הרגילה, הצעתי שאהיה יעילה בפן התחבורתי או בקייטרינג. בפועל נקבע מקומי באולם הכדורסל בפארק האולימפי, שיארח גם משחקי כדוריד. אני מרוצה מכך.

בריטניה מתאחדת ומייצרת מופע שהעולם יראה, זה תהיה הצלחת ענקצילום: אי-אף-פי

לפני מספר שבועות הגעתי מלידס כדי לאסוף את תלבושתי. במפתיע, היא נחמדה - עיצובים סגולים ואדומים של סטלה מקרטני. קיבלתי שני זוגות מכנסיים, שתי חולצות, מעיל, נעלי אדידס, כובע ותיק לשים בו את חפציי. גם קיבלתי מטריה אולימפית ושעון מיוחד של "עושי המשחקים".

את יום האימונים הראשון עברתי במאי ונראה שאקדם פני צופים, אסרוק כרטיסים ואראה לאנשים היכן מושבם. בכוונתי ללמוד קצת יותר על כדורסל לפני שהכל יתחיל. כל מה שאני יודעת קראתי בעיתון לאחרונה - לנבחרת בריטניה יש בחור גבוה מאוד שמשחק ב-NBA. לאחרונה קיבלתי אימייל שמזמין אותי לחזרה הטכנית של טקס הפתיחה ב-25 ביולי, יומיים לפני הדבר האמיתי. איני יודעת מה צפוי, אך אני מניחה שיהיה מדובר בחזרה גנרלית מלאה, בתקווה שידליקו את אש המשחקים רק כדי לראות שהכל עובד. אני מקווה שנורשה לצלם תמונות, אבל גם אם לא, הזכות להיות שם באותו ערב שווה יותר מכל תשלום.

בשבת התקיימו אימונים מוכווני אתרים ולראשונה ראיתי את אולם הכדורסל. גם קיבלתי כרטיסים לנסיעה חופשית בתחבורה הלונדונית. הם תקפים לימים בהם אנו עובדים. שלוש מהמשמרות שלי אמורות להסתיים 45 דקות אחר חצות, כך שלמרות קיומן של רכבות לילה בחזרה ללידס וכרטיס החינם שאני מקבלת, כנראה שאצלצל לידיד שמתגורר בלונדון ואבקש לישון על הספה שלו.

אני ממש נרגשת להיות חלק מלונדון 2012, כי הכל מסתכם בכך שבריטניה מתאחדת ומייצרת מופע שהעולם יראה. אני יודעת שזו תהיה הצלחת ענק.

לי שראט היא תושבת לידס ואחת מ-75 אלף מתנדבים שישמרו על הסדר והארגון במשחקים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ