וויגינס: "מארק קאבנדיש יצטרך לעזוב את סקיי"

אלוף הטור דה פראנס ומדליסט הזהב מלונדון סיפר כי המדיניות הקבוצתית פוגעת בהצלחתו האישית של חברו לקבוצה. "לצערי, עדיף לו ללכת"

מארק מדווס וקן פריס, רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מארק מדווס וקן פריס, רויטרס

אלוף הטור דה פראנס וזוכה מדליית הזהב במירוץ נגד השעון בלונדון, בראדלי וויגינס, מאמין שחברו לקבוצת סקיי, מארק קאבנדיש, יצטרך לעזוב את הקבוצה על מנת לקדם את הקריירה שלו.

"ברמה האישית מאוד נהניתי לרכוב אתו, אבל אני מבין מדוע הוא יצטרך לעזוב ככל הנראה", צוטט וויגינס בכלי תקשורת שונים, "אני אוהב לראות אותו מנצח כמו כל אחד אחר, אבל אם אנחנו רוצים לראות את מארק חוזר לטור ומנצח שישה, שבעה או שמונה קטעים שונים, ואף נאבק על החולצה הירוקה, הוא צריך ללכת לקבוצה אחרת".

קאבנדיש בן ה-27 נמנה על הקבוצה שעזרה לוויגינס להפוך לבריטי הראשון שזוכה בטור, אבל ברמה האישית ניצח רק בשלושה קטעים, כיוון שטובת הקבוצה הועדפה על פני טובתו האישית. שלושת ניצחונותיו בטור השנה העלו את מאזנו המצטבר בטור ל-23, המקום הרביעי בכל הזמנים, אבל הוא סיים במקום הכללי הנמוך ביותר מאז הבכורה שלו בטור, ב-2007. אגב, בשנת 2011 זכה קאבנדיש, שעדיין חתום על הסכם לשנתיים הקרובות בסקיי, בחולצה הירוקה כמאיץ המהיר ביותר.

וויגינס (מימין) וקאבנדיש. סקיי מקווה להשתלט על שלושת הטורים הגדולים, דבר שיפגע במטרות האישיות של קאבנדישצילום: אי–פי

וויגינס אף הודיע אתמול כי בחודש הבא הוא יתחרה בטור דה בריטניה, תחרות מינורית יחסית לטור דה פראנס, ג'ירו דה איטליה והוואלטה הספרדי, בו מנסה כרגע חברו, כריס פרום, לזכות.

מנהל קבוצת סקיי, דייב בריילספורד, אמר שקבוצתו שואפת להשיג ניצחונות בשלושת הטורים הגדולים, דבר הפועל לרעתו של המאיץ קאבנדיש, שכוחו הוא בקטעים המהירים והשטוחים. וויגינס הוסיף: "סקיי רוצה להשתלט על עולם האופניים ולזכות בכל שלושת הטורים הגדולים, ולכן הדבר יפגע במארק ובשאיפות שלו, לצערי הרב".

וויגינס יגיע לאיפסוויץ' ב-9 בספטמבר, שם יתחיל הטור הבריטי על שמונת קטעיו, וכך יוכל להודות לכל אוהדיו שתמכו בו בתקופה האחרונה - בטור ובאולימפיאדה. "אני אתחרה עכשיו בטור הבריטי", אמר הרוכב בן ה-32 ל'סקיי ספורטס", "אני אנסה להישאר כשיר מעכשיו ועד לפתיחת הטור, כדי לא להביך את עצמי, ומאמין שיהיה טוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ