ספורט הארץ
ספורט הארץ

הספורט הרוסי חווה הערב (רביעי) טרגדיה, כאשר מאמן הנבחרת הלאומית בכדורעף נשים, סרגיי אובצ'יניקוב, שם קץ לחייו, בגיל 43. אובצ'יניקוב נמצא כאשר הוא תלוי בחדרו במלון בקרואטיה, בזמן ששהה במחנה אימון של הקבוצה אותה הוא מאמן, דינמו מוסקבה.

השאלה המיידית שעלתה כמובן היא סיבת ההתאבדות, וכלי התקשורת ברוסיה עסקו בה מרגע שנודעה הידיעה הטרגית. ההערכות הן שהמאמן לא הצליח לשאת בנטל הכישלון של הנבחרת באולימפיאדת לונדון – בה היתה מועמדת לזכות במדליה אולימפית – ולאחר ההדחה ברבע הגמר על ידי ברזיל, שקבעה כי הנבחרת לא תגיע לפודיום האולימפי, נכנס לדיכאון עמוק.

על פי הדיווחים, משלא הגיע המאמן לארוחת בוקר במלון, נשלח נציג מהקבוצה לבדוק את הסיבה, וכשנכנס לחדרו של המאמן מצא אותו תלוי. ולדימיר אלנקו, מאמן נבחרת הגברים של רוסיה, אמר: "ההדחה הזו השפיעה עליו באופן אישי, ראיתי מה עבר עליו מאז ואת מצב רוחו הירוד. בעקבות הלחץ הרב הוא עישן המון, והיה נראה מוטרד מאוד, גם אחרי ניצחונות."

שחקניות נבחרת רוסיה בכדורעף מנסות לעכל את ההדחה מול ברזיל, בעקבותיה התאבד ככל הנראה אובצ'יניקובצילום: אי–פי

קולגה נוסף שלו, המאמן הרוסי ולדימיר קוזיוטין, אמר: "זה כל כך מטופש, הוא היה חבר שלי, אף אחד מעולם לא אמר עליו מילה רעה. כן, הייתה סערת רגשות אחרי האולימפיאדה, לעזאזל עם זה. אני לא יודע למה הוא לא הצליח להתמודד עם זה".

המנהל המקצועי של ההתאחדות הרוסית, אלכסדר יארמנקו, הוסיף: "עד עכשיו שום דבר לא ברור ולא ידוע, מלבד העובדה שמותו נקבע, אנחנו עדיין מנסים להבין מה קרה שם בדיוק, ואני לא יכול להוסיף מעבר לכך".

יש לציין שגרסה אחרת טוענת כי המאמן, שאף כיכב בעצמו על מגרש הכדורעף בעבר, חש ברע בתקופה האחרונה וסבל ממצבי רוח ומכאבי ראש, ואלו הסיבות שהובילו למעשה הנורא. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ