קארן קראוזה, ניו יורק טיימס

לפני תחילת סיבוב הגולף החשוב ביותר בקריירה המקצוענית שלו, עצר ברנט סנדקר לביקור בשפרד סנטר, בית חולים שיקומי למטופלים עם פציעות חוט שדרה ומוח, והעביר שלושים דקות עם טאקר אנדרסון, בנו של מדריכו הוותיק.

אנדרסון, 18, תלמיד שנה ראשונה בקולג', נמצא במצב של תרדמת המאפשרת לו לתקשר חלקית ומתאושש מפציעות ראש וצוואר שגרמה לו תאונת מכונית בפלורידה. היא אירעה באותו שבוע בו נבחר סנדקר בפעם הראשונה לנבחרת ארצות הברית לגביע ריידר על ידי הקפטן, דיוויס לאב השלישי. סמיכותם של שני האירועים היוותה בצוותא דוגמה לאכזריותם של החיים מחד, ולברכה הקוסמית השורה על סנדקר מאידך.

העובדה שעולמו הסדור לכאורה של אדם עלול להסתחרר ברגע אחד, ובאופן כה פראי עד שיסטה מצירו, העניקה לסנדקר מנה הגונה של פרספקטיבה שאפשרה לו לקבל בקלות רבה לאין שיעור החמצת חבטות נוחות על מגרש הגולף. "זה דבר נורא, אבל זה בהחלט, אני מעריך, נותן לך יותר פוקוס, מאפשר לך להבין מה באמת קורה סביבך", אמר.

סנדקר היה אחד מחמישה שחקנים באירוע האחרון של פלייאוף סבב ה-PGA, אליפות הסבב, עם סיכוי לזכות בתואר גביע פדקס - ובבונוס על סך 10 מיליון דולר המלווה אותו. לפני שעזב לכיוון מועדון הגולף של איסט לייק, שאל סנדקר את אנדרסון מה דעתו: האם הוא מסוגל לגבור על רורי מקילרוי, המדורג מספר 1 בעולם והראשון בדרוג גביע פדקס, עליו הוביל סנדקר בשלוש חבטות ערב הסיבוב האחרון? עם עינו הטובה האחת, אנדרסון קרץ.

סנדקר מניף את האגרוף. גבר על מקילרוי ו-וודסצילום: אי–פי

"זה כל מה שהייתי צריך", אמר סנדקר, שהשיג ברוגע תוצאה של 68, שתיים מתחת לסך החבטות המוערך, כדי לזכות בפעם הראשונה כשהוא מחזיק ביתרון לאחר הגומה ה-54. לאחר 72 גומות, עם 10 חבטות מתחת ל-270, השיג תוצאה טובה בשלוש חבטות מזו של האנגלי ג'סטין רוז, אתו היה במצב של שוויון עם תחילתו של היום.

מקילרוי, ששיחק בצמד שקדם לסנדקר, כשל בנסיונו לרדת מ-70 חבטות בפעם הראשונה ב-12 סיבובים, מאתר רק שניים מתוך 14 המעברים הפתוחים בדרך לניקוד סופי של 74 - שהותיר אותו, בצוותא עם ארבעה גולפאים נוספים, במקום העשירי בטורניר ושני בדרוג הכללי של גביע פדקס. טייגר וודס, שהחל את השבוע במקום השני בדרוג, סיים עם 72 וניקוד מצטבר של 278, וחלק את המקום השמיני עם האנטר מהאן, שכמו ווב סימפסון רשם את המספר החבטות הנמוך ביותר ביום התחרויות האחרון, עם 66 בלבד.

כאשר חבטת הבוגי הקלה שלו נכנסה אל גומה מספר 18 והאחרונה, שיחרר סנדקר צעקה והניף את ידו המאוגרפת באוויר. "זו הסיבה לשמה אתה עובד כל חייך", אמר סנדקר, שזכה בחודש ינואר בתחרות הפארמרס אינשורנס שנערכה בסמוך לסן דייגו. "כשאני סוקר את כל החבטות הקלות והקשות שחבטתי במשך כל חיי – היכולת להישאר רגוע דווקא היום היא יוצאת דופן".

סנדקר פספס שבעה מעברים פתוחים ותשעה ירוקים, כולל זה האחרון, בו הפליגה חבטת התלולית שלו עד ליציע השמאלי, אך הפגין מומחיות מסביב להם. הוא הכניס בהצלחה 25 חבטות קלות והחדיר חבטה נוספת שהתגלגלה מרחק עשרה מטרים עד לגומה מספר 17 כדי להשיג בירדי, זאת לאחר ששינוי פתאומי במשב הרוח הרחיק את החבטה שלו מהמים. "אני לא מסוגל לזכור פעם שניסיתי חבטה שכזו", אמר סנדקר, "היא יצאה מושלם ונכנסה הישר לאמצע החור".

סנדקר עם חיוך גדול. "לא היה לי מושג היכן אני ממוקם"צילום: אי–פי

נדרשה כל המשמעת העצמית שברשותו כדי לא להציץ ולו פעם אחת במהלך הסיבוב לעבר דף הניקוד שלו. "אני נהיה שאנן מדי אם אני מוביל או מנסה יתר על המידה אם אני בפיגור", אמר סנדקר, שהוסיף: "לא היה לי מושג היכן אני ממוקם. המטרה היחידה שלי היתה לשמור את החבטות שלי נמוכות ככל יכולתי, וזה מה שעשיתי".

שיטת החישוב של פלייאוף גביע פדקס מסובכת רק במעט פחות מהנוסחה שקובעת את דרוג הקבוצות בפוטבול המכללות. ריאן מור, שהחל את השבוע במקום ה-28, חלק את ההובלה עם סנדקר עד שהסיבוב שלו ירד לטמיון בגלל שלוש חבטות בוגי. לו מור, שסיים עם 70 חבטות כדי לחלוק את המקום השלישי עם לוק דונלד, היה זוכה בטורניר, מקילרוי, וודס וסנדקר היו בעלי אפשרות זהה לזכות בפלייאוף.

סנדקר יצא וידו על העליונה בזכות העובדה ששם את עינו על הפרס המיידי: ניצחון. הוא אומר שהבונוס על סך 10 מיליון הדולרים, אותו דימה לזכייה בלוטו, לא חדר לתודעתו עד שהתכונן לגומה ה-18. "וחבטתי חבטה נוראית", הוא אומר, "אז זה רק מראה מה מחשבה שכזו עושה לך".

המאמץ הגדול ביותר של סנדקר על משטח הגולף מעולם לא היה לנהל את משחקו, אלא את רגשותיו. לאחר שנודע לו על התאונה של אנדרסון, סיים סנדקר במקום ה-37 בלבד באליפות BMW. סנדקר מספר שהביקור אצל אנדרסון ביום ראשון סיפק לו דחיפה. "הגעתי לשם מצפה לגרוע מכל", אמר, "הוא בהחלט היה במצב טוב בהרבה משדמיינתי. זה היא נפלא".

סנדקר יודע שהוא שיחק ביום ראשון טוב הרבה יותר משציפו אנשים מסוימים. "זה היה יומי להעמיד את המבקרים על טעותם, להראות שאני יכול לשחק טוב גם כשאני נמצא ביתרון, שאני יכול להתמודד עם הלחץ", הוסיף, "עשיתי את זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ