טניס |

באליפות אוסטרליה משתלם גם להפסיד

איומי ההחרמה של השחקנים עשו את שלהם: בטורניר הקרוב במלבורן הם ירוויחו סכום כולל של 31.1 מיליון דולר, שיא כל הזמנים

די-פי-אי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
די-פי-אי

חוסר שביעות הרצון של שחקני הטניס מסכום הפרסים בטורנירי גראנד סלאם עשוי לחלוף כשיגיעו למלבורן בתחילת השנה הבאה. מארגני אליפות אוסטרליה הודיעו ביום שלישי על עלייה של 4.1 מיליון דולר בסכום הפרסים שיחולקו למשתתפים בטורניר שיתקיים בינואר. סך הכל יחולקו לשחקנים 31.1 מיליון דולר בגראנד סלאם הראשון של 2013, יותר מבכל גראנד סלאם אחר. המארגנים מקווים שההודעה תעלים איומים של שחקנים בנוגע להחרמה אפשרית של הטורניר כמחאה, על האחוזים המועטים שהם מרוויחים מההכנסות.

הנושא של גודל הפרסים נידון במשך כמעט שנה, כשהשחקנים ערכו ישיבה סוערת במלבורן. מאז, מאחורי דלתיים סגורות, התקיימו דיונים בין נציגי השחקנים למארגני הטורניר. המארגנים טענו עוד במהלך אליפות ארה"ב האחרונה כי הם מקווים להגיע לפיתרון, והוא הגיע בדמות השדרוג בסכום הפרסים – אותו הגדיר סטיב ווד, האיש החזק בטניס האוסטרלי, כגדול ביותר שנעשה בספורט. "הובלנו את העולם בפרסים מזכיות עבור האתלטים המדהימים הללו", אמר ווד, "אנחנו רוצים להבטיח שאליפות אוסטרליה תמשיך לתרום רבות לרווחתם הכלכלית של שחקני הטניס המקצוענים".

נדאל. גם הוא צפוי לקבל נתח מעוגת הפרסים במלבורןצילום: אי–פי

אחד הנושאים שהטרידו את הטניסאים היה הסכומים הנמוכים שהרוויחו המפסידים בסיבובים המוקדמים. בווימבלדון וברולאן גארוס כבר ננקטו צעדים ראשונים בעניין והסכומים המוענקים למפסידים מוקדמים שודרגו. במהדורה הקרובה של אליפות אוסטרליה ירוויחו המודחים בסיבוב הראשון כ-21,500 דולר.

מארגני אליפות אוסטרליה טענו גם שרפאל נדאל – שהחמיץ כמעט את כל החצי השני של 2012 עקב פציעה בברכו – צפוי להשתתף בטורניר. "יהיו סיפורים נהדרים בינואר, ורפא יהיה אחד מהם", אמר מנהל הטורניר קרייג טיילי. גם אנדרה אגאסי ישוב לאוסטרליה, לאחר שהבטיח את השתתפותו במשחק מיוחד במסגרת אירוע של אגדות טניס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ