פליקס באומגארטנר נחת בשלום, לאחר שצנח מקצה האטמוספירה

הצנחן האוסטרי עשה דרך של 39 ק"מ לחלל בכדור פורח, השלים נחיתה חזרה על כדור הארץ ונותר בריא ושלם. צפו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אחרי שניסיונו הנועז של פליקס באומגארטנר לצנוח מקצה החלל אל כדור הארץ נדחה כבר שלוש פעמים, לאחר שרוחות חזקות בניו מקסיקו היקשו על שיגור הכדור הפורח שאמור לקחת אותו אל הנקודה הגבוהה ביותר באטמוספרה, הצליח היום קופץ הבייס האוסטרי לבצע את הטריק הנועז והמסוכן, ונחת בשלום חזרה על כדור הארץ כשהוא בריא ושלם.

באומגארטנר, חייל לשעבר בן 43 מאוסטריה, ריחף על כדור פורח עד לגובה של 24.2 מייל (כ-39 ק"מ) מעל פני כדור הארץ כשהוא לבוש בחליפת לחץ מיוחדת, וכשהגיע לקצה האטמוספירה החל בתהליך צניחה לקרקע כדור הארץ, כשבחלק המסיים הוא פתח את המנצח. הקפיצה התבצעה מעל שדה תעופה ליד העיירה רוזוול, שידוע כאתר מפורסם לצפייה בעב"מים.

צפו בצניחה:

הפעלול שבר מספר שיאי עולם, ובהם הפיכתו של באומגארטנר לבן האנוש הראשון שביצע את הנפילה החופשית הארוכה ביותר מהגובה הרב ביותר, הגיע לגובה הרב ביותר בכדור פורח מאויש, והפלטפורמה ממנה קפץ נחשבת לכדור הפורח המאויש הגדול בהיסטוריה.

לכתבות ועדכונים נוספים בקרו בדף הפייסבוק של "ספורט הארץ"

באומגארטנר כבר עשה לעצמו שם בזכות מעשים נועזים שביצע בעבר. הצנחן לשעבר, שידוע בכינוי "פליקס חסר הפחד" מסיבות שאין צורך להסבירן, צנח מבניינים ומהרים – פעם אחת עשה זאת אל תוך מערה בעומק של כ-183 מטר. לקראת הפעלול הקרוב הוא כבר ערך שני אימונים של נפילות חופשיות – אחת במארס, מגובה של 71,000 רגל (21.64 ק"מ), והשנייה ביולי, מגובה של 97,000 רגל (29.5 ק"מ).

9 מתוך 9 |
פליקס באומגארטנר צניחה חופשית
1 מתוך 9 |
2 מתוך 9 |

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ