אריק זאבי צפוי להודיע על פרישה - ענפים נוספים - הארץ

אריק זאבי צפוי להודיע על פרישה

הג'ודוקא הבכיר, שזכה בארד אולימפי באתונה ונחל אכזבה בלונדון, צפוי להכריז על החלטתו לסיים את הקריירה בגיל 35

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ספורט הארץ

חודשיים אחרי שנחל אכזבה במשחקים האולימפיים בלונדון, הג'ודוקא אריק זאבי - מגדולי הספורטאים הישראלים - צפוי להודיע בקרוב על פרישה בגיל 35. זאבי צפוי להכריז על החלטתו באופן רשמי במסיבת עיתונאים.

כזכור, הקרב האחרון של זאבי, בלונדון, הסתיים בצורה מהירה וכואבת - הפסד בנעילת בריח תוך 43 שניות בלבד. בסיום הקרב מירר זאבי בבכי, ואמר לעיתונאים כי מדובר בהפסד הקשה ביותר שלו בקריירה. "זה הסיוט הכי שחור שלי", הודה, "לצערי בג'ודו אין דרך לתקן וזה כואב מאוד".

ממסי עד לונה צ'מטאיי

עם זאת, זאבי נמנע באותו מעמד מהכרזה מיידית על פרישה. "לא אקבל החלטה עכשיו", הבהיר, "אחרי בייג'ין לא רציתי להיות יותר על המזרן, אבל למדתי שאסור במצבים כאלה לקבל החלטות. אשב עם המשפחה ועם המאמן שלי ונראה מה הלאה. זה היה הקרב האולימפי האחרון שלי, אבל קשה לחשוב על זה שאולי זה היה הקרב האחרון בקריירה".

אריק זאבי. מגדולי ספורטאי ישראל צילום: ניר קידר

זאבי הופיע ארבע פעמים במשחקים האולימפיים, כשהפעם הראשונה היתה במשחקי סידני 2000. ארבע שנים לאחר מכן הוא זכה במדליית ארד, אך בבייג'ין לא הצליח לשחזר את ההישג. בין היתר זכה זאבי בחמש אליפויות אירופה, האחרונה שבהן בשנה האחרונה, כשארבע פעמים נוספות עמד על הפודיום. יש לו גם מדליית כסף באליפות העולם ב-2001.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ