הלב של אריק זאבי צריך להישאר בענף

בפרספקטיבה של הקריירה בת ה-15 שנה של הג'ודוקא, מדובר באחד הספורטאים הישראלים הגדולים של הדור, מקצועית ואישית

עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוזי דן

יש שחשבו כי זה היה צריך לקרות מיד אחרי הכישלון בלונדון (כנראה, אבל לא צריך לצאת בהכרזות בשעת סערת נפש); יש שטענו כי הוא היה צריך לעשות זאת הרבה הרבה קודם לכן (שטות); מנגד, היו שלחצו עליו - ספונסרים ביניהם - להמשיך עד ריו 2013, אליפות העולם הקרובה. את התשובה הסופית יקבלו כולם ביום שני, כשאריק זאבי יודיע על פרישה. הגיוני ביותר. בסיומה של פגרה ארוכה, לקראת גיל 36 - ישיש במושגי ג'ודו - לא מתחילים להתכונן לאליפות עולם רק כדי להשכיח את מאורעות המשחקים האולימפיים. כבר בלונדון הוא היה המבוגר ביותר על המזרן.

הזמן שנדרש לו כדי להכריע בנוגע לעתידו מעיד שהיתה זו החלטה שקיבל עם הראש, אבל זאבי ייזכר תמיד בזכות הלב. זאת הסיבה שהיה ונותר כה אהוב בישראל בעת שהמריא ובעת שהתרסק. צריך לזכור ולאזכר את הכישלונות הצורבים בבייג'ין ובלונדון, אך בפרספקטיבה של קריירה בת 15 שנה - במהלכה זכה ארבע פעמים באליפות אירופה, היה סגן אלוף עולם וכמובן קטף מדליית ארד אולימפית - מדובר באחד הספורטאים הישראלים הגדולים של הדור, מקצועית ואישית.

אריק זאבי. הג'ודוקא היחיד שהביא מדליה ב-20 השנים האחרונותצילום: אי-אף-פי

הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

זאבי יוכל להתפנות למשפחה, טוענים שיילך לעסקים, מישהו אף זרק משהו על פוליטיקה. אין ספק שיוכל להצליח בכל מה שיבחר, אולם זו לא חוצפה לבקש לגייסו למען הג'ודו הישראלי, גם כשהוא יורד סופית מהטטאמי. לג'ודו יש תדמית ציבורית של ענף מצליח, אבל מאז ברצלונה 92' חלפו חמש אולימפיאדות עם מדליה בודדת, הארד של זאבי. על הג'ודו המקומי עבר משבר קשה, גם ניהולי, שהוביל לפירוק האיגוד ולהרכבתו מחדש. היו מחנאות ומחלוקות, בעיות כספיות ואישיות. עתה יש הנהלה חדשה, אך בשורה התחתונה גם משחקי לונדון היוו כישלון (עם כל הכבוד לרבע הגמר של שלזינגר).

זאבי הביא אלפי ילדים למזרנים ברחבי הארץ, הוא קונצנזוס נדיר, הוא יכול וצריך לתרום מכישרונו, זמנו ומרצו להחזרת הג'ודו - עדיין אחד משני הענפים הבולטים של ישראל בזירה האולימפית - למרכז הבמה. זאבי נתן וקיבל מהג'ודו המון כספורטאי פעיל גדול. הוא יכול להמשיך לקבל ולתת לענף המון גם כספורטאי עבר גדול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ