טים ריינולדס, אי-פי

לולו ג'ונס הסכימה לנסות את הבובסלדינג (מזחלות שלג) בגלל שהיתה צריכה הסחת דעת מהקפדנות והרצינות של השנה האולימפית שעברה עליה. שלושה שבועות לאחר מכן, ייתכן ששוב יהיה לה מקום בנבחרת האמריקאית - הפעם לאולימפיאדת החורף.

ג'ונס, שהתחרתה ב-100 מטר משוכות במשחקים בבייג'ין 2008 ובלונדון 2012, היתה אחת מסגל של 24 ספורטאים. נכללה בו גם האצנית טיאנה מדיסון, שהיתה חלק מנבחרת השליחות ל-4X100 מטר שזכתה בלונדון בזהב וקבעה שיא עולם. "הגעתי כי הייתי צריכה לברוח קצת מאתלטיקה, להרוויח מחדש את המוטיבציה", אומרת ג'ונס, "כל הבנות כאן עוזרות זו לזו. אני עוזרת להן עם המהירות והן עוזרות לי עם העוצמה. רק להיות לצדן ולשמוע על מטרותיהן כבר גרם לי להרגיש רעננה יותר".

ג'ונס סיימה בלונדון רק במקום הרביעי - הפעם השנייה שנסעה לאולימפיאדה וחזרה בידיים ריקות. היא היתה הפייבוריטית לזהב בבייג'ין, אך פגעה במשוכה הלפני אחרונה וסיימה במקום השביעי. היא מתכוונת להתחרות גם בריו 2016, אך כעת נראה שתעבור קודם לכן בסוצ'י 2014, שם ייערכו משחקי החורף.

ג'ונס והמזחלת. "הייתי צריכה לברוח קצת" צילום: אי-פי

ג'ונס ומדיסון היו חלק מקבוצה קטנה של אתלטים שהוזמנו החודש לאליפות ארה"ב במזחלות שלג על ידי המאמן טוד הייז. הייז מאמין שספורטאים אולימפים בעלי ניסיון יכולים לעזור לספורטאים צעירים ולשפר את המורל בנבחרת, אך יש לו מטרה נוספת - גיוס. ענף המזחלות כבר נמצא בעבר כמתאים במיוחד לאתלטים בשל השילוב בין המהירות והעוצמה של המזחלת למדרון הקרח החלקלק.

מדיסון וג'ונס הן בדיוק מה שחיפש. אף אחת מהן לא ערכה אימונים רציניים מאז שהאולימפיאדה הסתיימה, ולכן שלושת השבועות האחרונים היו קדחתניים עבור שתיהן. "מהרגע שהעניינים החלו לנוע, דברים התחברו עבורנו", סיפרה ג'ונס, "מדהים כמה מהר תפשנו את העניין".

ג'ונס מביאה עמה גם אבק כוכבים. בקיץ האחרון ספגה ביקורות, בין היתר מחבריה למשלחת, על כך שהסיקור התקשורתי לא תואם את הישגיה הספורטיביים. אחד הדברים שמשכו אותה לבובסלדינג הוא שדווקא נווט המזחלת הוא שזוכה למרב תשומת הלב, ולא זה שדוחף אותה. "כשהגעתי לכאן לא רציתי הסחות דעת", היא אומרת.

מאמני הנבחרת יחליטו בשבוע הבא מי יהיו שלוש הדוחפות שיעבדו עם שלוש הנווטות בתחרות הראשונה של סבב גביע העולם. שש נשים מתחרות על התפקיד, כך שמקומן של ג'ונס ומדיסון אינו מובטח. "בהחלט היה מרגש", אמרה ג'ונס ועמדה על ההבדלים בין מסלול האתלטיקה למסלול הקפוא: "זו הפעם הראשונה שאני חלק מקבוצה ושאני לא צריכה להסתכל על לוח התוצאות לאחר שעברתי את קו הסיום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ