בוטלו משחקי חודש נובמבר ב-NHL

קיום העונה כולה בסכנה לאחר שבוע נוסף בו לא נרשמה פריצת דרך במשא ומתן בין הנהלת הליגה לארגון השחקנים בנוגע לחלוקת הרווחים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

התקוות לעונת הוקי קרח מלאה בת 82 משחקים נגוזו הערב סופית, אחרי שהנהלת ליגת ה-NHL הכריזה על ביטול כל המשחקים בחודש נובמבר. ההודעה הגיעה לאחר שבשבוע האחרון לא התקיימו כל שיחות רשמיות בין ראשי הליגה לנציגי ארגון השחקנים (NHLPA). חוסר התקשורת בין הצדדים מעמיד בסכנה את קיום אירוע השיא של הליגה - ה-Winter Classic, המשחק השנתי הנערך במגרש פתוח, לרוב בערב השנה האזרחית.

"הנהלת ה-NHL מתנצלת מעומק לבה על שנאלצה לנקוט בפעולה קיצונית זאת. הגשנו לשחקנים הצעה הוגנת לחלוקת הרווחים והגבנו לדאגותיהם בנוגע לקיום חוזיהם", מסר סגן הקומישינר, ביל דאלי. "קיווינו שנוכל לסכם על חוזה קיבוצי ארוך טווח שיבטיח לאוהדים עונה מלאה. למרבית הצער, כשלנו במשימה".

מר קומישינר, גארי בטמן. 326 משחקים כבר בוטלוצילום: אי–פי

לחדשות ועדכונים נוספים הצטרפו לעמוד הפייסבוק של "ספורט הארץ"

"איני יכול להתחייב ללוח זמנים", אמר גארי בטמן, הקומישינר של הליגה, "אבל במהלך נובמבר נאלץ להחליט האם להקצות מיליוני דולרים לקיום ה-Winter Classic. ללא וודאות בנוגע להמשך העונה, כנראה שהמשחק החגיגי יבוטל".

ההצעה האחרונה של הליגה כללה חלוקת שיווניות של הרווחים ושמירה על חוזיהם הנוכחיים של השחקנים - אך היתה מותנית בקיום עונה בת 82 משחקים. ה-NHLPA לא הגיב להצעה, לאחר ששלושת הרעיונות האחרונים שהעלה בשבוע שעבר נדחו על ידי הליגה.

הביטול הנוכחי גורע מן הלו"ז 191 משחקים, המצטרפים ל-135 המשחקים שהיו אמורים להתקיים עד ה-1 בנובמבר. אם העונה תצא בסופו של דבר לדרך בראשית דצמבר, כל קבוצה תקיים כ-60 משחקים בלבד.

כזכור, ליגת ה-NHL הושבתה באמצע חודש ספטמבר בעקבות דרישת בעלי הקבוצות לקצץ את אחוזי הרווחים המיועדים לשחקנים מ-57% ל-47%. העונה, שתוכננה להיפתח ב-11 באוקטובר, נדחתה כבר פעמיים מאז הכרזת סכסוך העבודה. זהו הלוקאאוט הרביעי בשני העשורים האחרונים בין הליגה לארגון השחקנים, כאשר השביתה הקודמת אף הובילה לביטול עונת 2004/05.

למרבה האירוניה, בעונה שעברה רשמה ה-NHL הכנסות שיא של 3.2 מיליארד דולר. עד כה, עלתה השביתה לליגה ולשחקנים מעל 100 מיליון דולר.

לוס אנג'לס קינגס עם הסטנלי קאפ, בעונה שעברה. יקבלו הזדמנות להגן על התואר?צילום: אי–פי

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ