פורמולה 1 |

פטל לא מוריד את הרגל מהדוושה

אלוף העולם ניצח בפעם הרביעית ברציפות, בהודו, והגדיל את הפער ל-13 נקודות. "לעולם לא נוותר", הבטיח אלונסו, שמזער נזקים עם המקום השני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ניתן לדמיין כיצד בחודשיים האחרונים ראה פרננדו אלונסו במראות של רכבו את סבסטיאן פטל סוגר עליו. ובכן, כעת הוא כבר לא זקוק למראות, רק לזוג עיניים. כל שנותר לאלונסו הוא להביט קדימה, אל החלק האחורי של מכונית הרד בול, ולקוות לטוב. זה בדיוק מה שעשה בצהריים בגראנד פרי ההודי.

בהקפה ה-48 עקף אלונסו את מארק וובר ועלה למקום השני, אחרי פטל, ממזער נזקים בסוף שבוע שהתנהל בשליטה של רד בול ובעיקר של אלוף העולם. יותר מכך לא היה מסוגל הספרדי לעשות. ב-12 ההקפות שנותרו הוא לא הצליח לאיים על פטל, שהקדים אותו ב-9.4 שניות וניצח בפעם הרביעית ברציפות. שבועיים לאחר שעלה לראש דרוג הנהגים, הוא הגדיל את יתרונו על אלונסו ל-13 נקודות. בקצב הזה, הוא לא יראה את סגנו אפילו במראות שלו.

זהו מצב אכזרי עבור אלונסו, שהוביל בדרוג הנהגים תקופה כה ארוכה. במירוץ היום הוא שוב הפגין את כישוריו, במכונית נחותה מזו של רד בול. בעוד פטל מזנק ראשון, יוצר מיד פער ושומר על ההובלה עד לסיום, הספרדי זינק חמישי בלבד, עקף כבר בפתיחה את לואיס המילטון ומאוחר יותר את ג'נסון באטן. וובר היה הקורבן האחרון שלו.

סבסטיאן פטל שוב בראש הפודיום, היום בהודוצילום: רויטרס

שלושה מירוצים לסיום העונה – באבו דאבי, ארצות הברית וברזיל – הכל עוד פתוח, אבל ברור שאחרי חודשים של ניסוי וטעייה, רד בול מצאה סוף סוף את הדרך לשלב בין המכונית, הצמיגים והמסלולים השונים. "לא קל להיאבק ברד בול, אבל לעולם לא נוותר. אנחנו רוצים להיות מרוצים בברזיל, לא רק כאן, ואני בטוח שנעשה זאת", אמר אלונסו. מה שברור, מזעור נזקים לא יספיק. כדי לזכות באליפות ראשונה מאז 2006, הוא יצטרך לעשות משהו גדול או לקוות שמשהו יקרה לרד בול של פטל. שני הדברים נראים כרגע בלתי סבירים.

העשירייה הראשונה בדלהי:
1. סבסטיאן פטל (רד בול)
2. פרננדו אלונסן (פרארי)
3. מארק וובר (רד בול)
4. לואיס המילטון (מקלארן)
5. ג'נסון באטן (מקלארן)
6. פליפה מאסה (פרארי)
7. קימי רייקונן (לוטוס)
8. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
9. רומן גרוז'אן (לוטוס)
10. ברונו סנה (וויליאמס)

צמרת דרוג הנהגים:
1. סבסטיאן פטל (רד בול) 240 נקודות
2. פרננדו אלונסו (פרארי) 227 נקודות
3. קימי רייקונן (לוטוס) 173 נקודות
4. מארק וובר (רד בול) 167 נקודות
5. לואיס המילטון (מקלארן) 165 נקודות

פרננדו אלונסו השאיר מאחוריו את שתי מכוניות המקלארן. הרד בול של פטל היתה סיפור אחרצילום: רויטרס

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ