פוטבול |

השחקנים מכוונים אל הראש

אלפי שחקני NFL לשעבר נחושים בתביעתם נגד הליגה, בטענה שלא עשתה די כדי למנוע מקרי זעזוע מוח ולא איפשרה החלמה ראויה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

עורכי הדין של אלפי שחקני פוטבול ביקשו מבית המשפט לפסול את הצעת ליגת ה-NFL לדחות את התביעות של אותם שחקנים בעקבות פגיעות ראש. במסמך שהגישו עורכי הדין לבית המשפט המחוזי בפילדלפיה, מתנגדים השחקנים לקביעת הליגה כי מדובר במקרים שראויים לדיון במסגרת הסכמי העבודה הקיבוציים ולא במישור המשפטי. השחקנים טוענים כי הליגה רימתה בכך שהסתירה אפשרויות של פגיעות ראש כאלה, ושעל ה-NFL לדאוג להגנת השחקנים.

"הליגה היתה מודעת לכך ששחקנים חשופים לפציעות נוירולוגיות חמורות, אבל לא עשתה דבר כדי למנוע אותן", נכתב במסמך, "הליגה כשלה כשלא הזהירה את השחקנים מהסכנות האלה ולא סיפקה עזרים שיסייעו למנוע זאת. תחת ה-NFL, ליגת הפוטבול הפכה לענף המסוכן ביותר רפואית בהיסטוריה של הספורט".

בין התובעים: לפחות 26 חברי היכל התהילה של ה-NFLצילום: רויטרס

הליגה הגישה באוגוסט את הבקשה לדחות את התביעות ועכשיו תהיה לה הזדמנות להשיב לדרישת השחקנים. ב-NFL הצהירו שוב ושוב כי לא הטעו את השחקנים ועשו מאמצים כדי להגן על בריאותם, בין השאר בעזרת ייפוי כוח לקבוצות ולצוותים הרפואיים שלהן לקבוע אם שחקן יכול לחזור מפציעה. למעלה ממאה תביעות בעקבות מקרי זעזוע מוח הוגשו על שולחנה של השופטת אניטה ברודי. בהנחה שהיא לא תדחה אותן, או שתימצא איזו פשרה, תצטרך השופטת ברודי להחליט אילו ראיות יכולות לשמש במשפט.

על פי הדיווחים, יותר מ-3,500 שחקני פוטבול לשעבר – כולל לפחות 26 חברי היכל התהילה – תבעו את ה-NFL, בהצהרה כי הליגה לא עשתה מספיק כדי להזהירם מהסכנות של זעזוע מוח, ולא עושה כיום מספיק כדי לטפל בהם. אחת הטענות המרכזיות שייכת לסייפטי של אטלנטה לשעבר, ריי איסטרלינג, שהתאבד באפריל בגיל 62 בעקבות סבלו ממחלה טראומטית. אחרים סיפרו כי חזרו לשחק אחרי פגיעות ראש, בעוד רופאי הקבוצות מספקים להם משככי כאבים לפני משחקים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ