פדרר וג'וקוביץ' מבקשים: בידקו אותנו - ענפים נוספים - הארץ

פדרר וג'וקוביץ' מבקשים: בידקו אותנו

כשתקדים לאנס ארמסטרונג מהבהב כאזהרה, המדורגים ראשונים בטניס מוחים: לא עורכים לנו מספיק בדיקות סמים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ביל סקוט, ד-פ-א

רוג'ר פדרר ונובאק ג'וקוביץ' הצטרפו השבוע לטניסאי אנדי מארי, וקראו להוסיף עוד בדיקות סמים בענף, כדי להבטיח את ניקיונו. שני הטניסאים המובילים בעולם, שיתחרו החל מהיום יחד עם עוד שישה בטורניר סיום הסבב, דרשו בדיקות נוספות, כולל לקיחת דגימות דם, במטרה להימנע ככל האפשר ממצבים של הרחקות והשעיות.

"אני מסכים עם מארי", אמר פדרר, "אני חש שאני נבדק פחות משהייתי נבדק לפני שש-שבע שנים ולא יודע למה". השווייצי, שזכה בשישה תארים העונה, סיפר כי אפילו כשזכה ברציפות בטורנירים ברוטרדאם ובדובאי ובאינדיאן וולס, בחדר ההלבשה שלו לא הופיעו בוחנים. "אני לא חושב שבודקים אותי מספיק", אמר, "הספורט חייב להישאר נקי. יש לנו היסטוריה טובה בנושא וחייבים לוודא שזה יישאר ככה".

באנר ספורט
צילום: none

ג'וקוביץ', שהבטיח כי יסיים גם את העונה הזו במקום הראשון בדרוג העולמי, מתמודד כעת עם העייפות מעונה מתישה ועם ידיעות לגבי מצפו הרפואי של אביו בבית החולים בבלגרד. הסרבי הסכים עם פדרר, אך נשמע נלהב קצת פחות: "אנחנו מנסים לשמור את הענף נקי והוגן. אין לי שום דבר נגד בדיקות סמים, למה לא".

פדרר. "הספורט חייב להישאר נקי"צילום: רויטרס

מי יהיה האלוף האחרון של השנה בטניס העולמי? נחשו וכתבו בעמוד הפייסבוק שלנו

מארי, האלוף האולימפי שזכה לפני כחודשיים בגראנד סלאם הראשון שלו באליפות ארה"ב, נדרש לנושא אחרי פרשת לאנס ארמסטרונג. "אני חושב שהטניס ברמה הגבוהה היה די נקי יחסית לענפים אחרים. זה לא אומר שלא צריך להבטיח במאה אחוז שהדברים לא יקרו גם בעתיד".

טורניר סיום הסבב ייפתח היום בלונדון, עם מפגש בין הגיבור המקומי מארי לצ'כי תומאש ברדיך. במפגש היחידים השני יתמודד ג'וקוביץ' עם פיינליסט השנה שעברה ג'ו-וילפריד צונגה.

תגובות