ויו ברנסטין, ניו יורק טיימס

בראד קסלובסקי, הנהג שהתפרסם לאחר שצייץ בטוויטר במהלך הפסקה בדייטונה 500, זכה אתמול (ראשון) בספרינט קאפ, אחרי שסיים במקום ה-15 במירוץ פורד 400 שסגר את העונה, בהומסטאד-מיאמי. "זה הכל עבורי", אמר קסלובסקי הנרגש בסיום.

בגיל 28, הפך קסלובסקי לנהג השלישי ב-28 שנה שזכה בתואר כשהוא עודנו בשנות ה-20 לחייו. לקורט בוש מלאו 26 כשזכה ב-2004 וגם ג'ף גורדון היה בעשור השלישי לחייו כשזכה ב-95', 97' ו-98'. "זה מרגיש די טוב", אמר קסלובסקי, שכבר החל לחגוג עם בקבוק של מילר, הבירה אותה הוא מפרסם, "זו תחושה נהדרת. אני לא מאמין שהכל התחבר עבורי בשלוש השנים האחרונות, ואתה יודע מה? אני מרגיש שהטוב עוד לפניי".

בעוד סבב הנאסקאר מאמץ לחיקו את הרשתות החברתיות במטרה למשוך קהל צעיר, קסלובסקי יהיה הכלי העיקרי במאמץ. הפעולה הראשונה שלו כאלוף היתה לצייץ, בעודו במכונית איתה הרגע זכה: "עשינו זאת" כתב, וצירף תצלום של החגיגות.

ניצחונו של האמריקאי העניק לרוג'ר פנסק בן ה-75, הבעלים הדומיננטי ביותר בסבב, שזכה באינדי 500 15 פעמים, את תוארו הראשון, 40 שנה אחרי שהגיע לנאסקאר כנהג.

בשברולט המנצחת. מקום 15 במירוץ האחרון הספיק לאליפותצילום: רויטרס

לחדשות ועדכונים נוספים הצטרפו לעמוד הפייסבוק של "ספורט הארץ"

"להצטרף לקבוצת האנשים המצומצמת שיכולים לקרוא לעצמם אלופים זה כבוד גדול עבורי", אמר פנסק, "אני חושב שנדרש ממני אומץ להישאר בספורט. יכולנו לומר 'ניצחנו באינדי 15 פעם, זה מספיק לנו', אבל אני יכול להגיד לכם רק דבר אחד: עד שאתה לא מגיע לפסגה, נאבק עם הטובים ביותר ומנצח אותם, אתה לא באמת יודע שעשית משהו מיוחד".

קסלובסקי הגיע למירוץ הסיום עם מרווח ביטחון של 20 נקודות, מה שנתן לו את האפשרות לסיים במקום ה-15 ועדיין לזכות באליפות. הוא עדיין היה צריך להתמודד עם הלחץ והעצבים, שכבר הכריעו טובים ממנו. גם מראהו של ג'ימי ג'ונסון, שזכה בתואר חמש פעמים בעבר, בוודאי לא הרגיעה את קסלובסקי.

ג'ונסון היה צריך לנצח במירוץ ולהוביל ברוב ההקפות כדי להלחיץ את האלוף הטרי. הוא כמעט ועשה זאת, אך זו היתה דרישה גבוהה מדי, גם עבור ג'ונסון. "היו לי ספקות, אך ניסיתי לא לחשוב עליו ועל האסטרטגיה שלו", אמר קסלובסקי בסיום.

היתה זו קבוצתו של ג'ונסון שעשתה טעות ברגע הכי גרוע מבחינתה, כשבזמן הטיפול במכונית השאירו אום משוחרר בצמיג האחורי, שגיאה שחייבה את הנהג לחזור לאזור הטיפולים. זה כבר גמר את הסיפור. "אני בסך הכל גאה בעובדה שהגענו למירוץ ושעשינו את העבודה שלנו", אמר בסיום ג'ונסון המאוכזב, "הצלחנו להלחיץ אותו, אבל זה לא משפר את ההרגשה הגרועה שלי".

קסלובסקי חוגג עם נותנת החסותצילום: רויטרס

למרות הזכייה של קסלובסקי, ספק אם נראה חילופי דורות בסבב. ג'ונסון הוא עדיין האיש שצריך לנצח אותו בדרך לתואר. מעט מאוד אנשים יהמרו נגדו ונגד קבוצתו, אך אין ספק שהאלוף החדש הציב עצמו בשורה הראשונה של הנהגים, ויצר יריבות חדשה שתלווה אותנו בשנים הקרובות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ