מה יקרה כשלאנס יפגוש את אופרה

אילו שאלות צריכה המראיינת לשאול את הרוכב המושמץ, מהן השאלות שככל הנראה תשאל אותו. מ-4 לפנות בוקר, לייב בלוג כאן באתר

וויליאם פות'רינגהאם וברני רוניי
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וויליאם פות'רינגהאם וברני רוניי
גרדיאן

היום בלילה (בין חמישי לשישי), ב-4 לפנות בוקר, יתייצב לאנס ארמסטרונג באולפן הטלוויזיה של אופרה ווינפרי ויאמר את אשר על לבו במשך שעה וחצי. מה יבחר לומר לעולם, או נכון יותר – מה תשאל המראיינת? האם ינצל את ההזדמנות ויודה במעורבות שלו בפרשת הסימום והבריונות שהכתימו את ענף האופניים, או שאולי נשמע זיכרונות מרגשים על מסירות בחצר האחורית? התשובות כאן באתר, בלייב בלוג.

עשר השאלות שאופרה ווינפרי צריכה לשאול

1. טרם הענקת תגובה ראויה להאשמות נגדך מצד הרשות האמריקאית ללוחמה בחומרים אסורים בספורט (USADA), שאף הציגה ראיות כבדות משקל המציבות אותך בראש מערך הסמים "הנרחב ביותר בהיסטוריה של הספורט העולמי". התיק של USADA נגדך מכיל הצהרות בשבועה של קרוב ל-30 עדים, מתוכם 15 רוכבים מקצועיים ותריסר מחבריך לשעבר בקבוצת יו.אס. פוסטל. כיצד אתה יכול להתכחש לטענותיהם?

2. על פי ניסיון העבר, ספורטאים שהודו בשימוש בחומרים אסורים טענו שלא היתה להם אפשרות אחרת, כיוון שזוהי התרבות בספורט המדובר וזו היתה הדרך היחידה בה ניתן להצליח. האם אי פעם הועלתה לתשומת לבך העובדה שבשנת 1999, כאשר התחרת לראשונה בטור דה פראנס, קבוצה של רוכבים ואנשי צוות במספר קבוצות הצהירו שהם יביאו לשינו בענף? האם ידעת שהשימוש שלך בסמים, ושל רבים מקבוצתך, תרם רבות לדרדור הספורט? יותר חשוב, האם המחשבה הזו כלל חלפה בראשך?

"מה המשמעות של להיות אמריקאי בעינייך?"צילום: אי–פי

3. לאור הראיות שהצטברו נגדך בנוגע לטור של שנת 1999, האם יש לך מה לומר לכריסטוף באסו, עליו איימת במהלך התחרות אחרי הצהרותיו נגד שימוש בסמים? האם הקדשת מחשבה לפיליפו סימיוני, כלפיו התנהגת בבריונות אחרי שהעיד נגד מאמנך מיקלה פרארי ב-2004?

4. לו היית נותר לבד בחדר עם אמה אוריילי, גרג למונד, בטסי אנדר ודייויד וולש, עליהם איימת אם הם ייחשפו את האמת אודותיך, מה אומר היית להם?

5. לטענת USADA, היתה לך "שליטה מוחלטת על תרבות הסמים ביו.אס. פוסטל", ושאתה דרשת מחבריך לקבוצה "לדבוק בתכנית הסימום שהוגשה לפניהם". האם אלו פני הדברים?

6. במהלך הקריירה שלך כרוכב, העברת שתי תרומות משמעותיות לאיגוד האופניים הבינלאומי. מדוע עשית זאת?

7. האם אתה יכול לפרט על פגישה כל שהיא שערכת עם אנשי האיגוד, בה דנתם על שימוש בחומרים אסורים?

8. בשנת 2009 שבת להתחרות בטור לאחר ארבע שנות היעדרות. USADA גורסת שקיימות עדיות שבמסגרת תחרות זו נטלת עירוי דם מעושר. האם אתה מכחיש או מאשר את ההאשמות?

9. אוהדי אופניים וטור דה פראנס, שהאמינו בך כל אותן שנים, תוהים כיצד אפשר לסמוך עתה על גיבוריהם הספורטיביים. מה יש לך לומר להם, וכל אותם חולי סרטן שנשאו את עיניהם אליך?

10. בחודש יולי הקרוב, כל רוכבי האופניים החיים שהתחרו בטור דה פראנס יגיעו לפאריס לציון 100 שנים לתחרות. האם תיקח חלק באירוע, או שאתה מרגיש שמקומך אינו ביניהם?

עשר השאלות שאופרה ווינפרי, ככל הנראה, תשאל

1. האם החודשים האחרונים היו משוגעים, רגשניים, מאיימים ומלאים בשקרים בשערוריות שקריות, שלמרבית הצער אינך יכול להתייחס אליהם מטעמים משפטיים?

2. האם אתה חש צורך לבכות, או אפילו להחניק יבבה וברגע האחרון להילחם בדמעות, לקחת נשימה עמוקה, להצליח לומר "לעזאזל, אני יותר טוב מזה" ושאתה חייב לא רק לעולם, אלא גם לעצמך, לספר את הסיפור כפי שהיה באמת?

"לטף את הכלב, לאנס. בכה. בכה ולטף את הכלב"צילום: אי-אף-פי

3. האם אתה מעוניין לצפות בקליפ מרגש בהילוך אטי שלך ברגעי שמחה ועצב, כשברקע מתנגן Love Lift Us Up Where We Belong של ג'ו קוקר וג'ניפר וורנס?

4. האם, לגמרי במקרה, אתה מעוניין לספר איזו אנקדוטה עממית על משהו שאביך אמר לך כשהיית ילד קטן, אולי בשעה שישבתם יחד על המרפסת, או התמסרתם בכדור בייסבול בחצר האחורית?

5. האם אתה רוצה לדבר לזמן בלתי מוגבל על מה היא המשמעות של להיות אמריקאי בעינייך?

6. יש לך לפעמים תחושה שהרבה אנשים פשוט מקנאים בהצלחה שלך? ייתכן שקיימת כלפיך הרבה קנאה אירופית, המובלת על ידי תקשורת בריטית חובבת קונספירציות? האם אתה חושב, לאנס, שזהו  תרחיש ריאלי? אני פשוט מעלה את האפשרות.

7. במבט לאחור, כמה קשה השפיע עליך מותו של כלבך האהוב כשהיית ילד בן שבע? עכשיו, כשאתה מתבונן בתמונתו, האם אתה מרגיש את הדמעות עולות, את הזעם מצטבר? האם אתה רוצה לשלוח יד וללטף את הכלב? לטף את הכלב, לאנס. בכה. בכה ולטף את הכלב.

8. האם אתה מתכנן לצאת לסיור ארצי בין בתי הספר באמריקה ולנאום על הסכנות הטמונות בדאגה מוגזמת, על הפחד שיהיה אכפת לך, על החשש ליפול לפיתויים של אחרים, על התחושות של להיות בצד הלא נכון של ציד מכשפות ספורטיבי?

9. מה לגבי ספר חדש? משהו באותיות גדולות, מלא בתמונות ועם כותרת בסגנון "לאנס: המירוץ האחרון ביותר שלי", או "לאנס: תקווה חדש", או "לאנס: סבלתי עבור החטאים שלכם"?

10. שנתחבק עכשיו?

מה אתם הייתם שואלים את לאנס ארמסטרונג? ספרו לנו

לאנס ארמסטרונג נתפס ומתוודה - סיקור מיוחד:
מה באמת קרה כשאופרה פגשה את לאנס? | השאלות שאופרה צריכה לשאול, ומה היא ככל הנראה שאלה | דעה: לאנס ארמסטרונג חייב להיות השעיר לעזאזל | האיש שתפס את לאנס ארמסטרונג מדבר | דעה: שארמסטרונג יודה, ואז נחליט | כך דלף הסוד הכי ידוע בעולם האופניים: שלב אחרי שלב | המעסה ששימשה בלדרית סמים, איפרה את הזרועות שידעו מזרקים והפילה את ארמסטרונג | הדו"ח של הרשות ללוחמה בסמים: "סמים לא היו חריגה בענף, אלא נורמה" | דעה: למרות ארמסטרונג, תנו לעולם האופניים צ'אנס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ