ג'ולייט מאקור, ניו יורק טיימס

אחרי קרוב ל-15 שנים של הכחשות גורפות, יודה לאנס ארמסטרונג בראיון לאופרה ווינפרי שהשתמש בחומרים משפרי ביצועים לאורך הקריירה שלו, כך לדברי מקורבים לרוכב. ארמסטרונג, 41, יעניק לווינפרי הודאה חלקית בלבד ולא ימסור מידע מפורט על תהליך השימוש בסמים ועל המעורבים בו.

כזכור, ארמסטרונג ייארח את ווינפרי בביתו שבאוסטין ביום שני, והראיון הערוך ישודר בערוץ הכבלים של אופרה ווינפרי (4:00 לפנות בוקר בין חמישי לשישי שעון ישראל). "אני חושב שאופרה מבינה את הלחץ שבראיון הזה", אמר ארמסטרונג בשבת. "היא אשה חכמה, היא ראתה שאנשים מטילים ספק בעומק שאלותיה. הבטחתי לה שאני רוצה להעמיק יחד עמה, ושאני הולך להשיב לכל מה שתשאל בצורה פתוחה, כנה ושקופה לחלוטין. למען האמת, אני אפילו מצפה לכך".

ארמסטרונג. מצפה בקוצר רוח לראיוןצילום: אי–פי

ב-4 בינואר פורסם ב"ניו יורק טיימס" שארמסטרונג שוקל להודה באופן בהאשמות המיוחסות לו בדבר שימוש בחומרים אסורים ובעירויי דם מעושרים. בסתיו האחרון, לאחר ש-11 מחבריו לקבוצה לשעבר העידו נגדו, נמחקו שבעת תארי הטור דה פראנס שלו מהספרים והוא נחשד בניהול רשת הסמים הגדולה ביותר בתולדות הספורט המקצועני. הרוכב מעוניין להתוודות על מעשיו בתקווה שיזכה להמתקת עונש ההשעיה לצמיתות שספג, וכך יוכל לשוב ולהתחרות בטריאתלונים ותחרויות ריצה.

אם ארמסטרונג אכן יודה באשמה, הוא יחשוף את עצמו לבעיות משפטיות נרחבות אף יותר מאלו שהוא נתון בהן עכשיו. ייתכן שהוא יואשם בעבירות פדרליות בעוון ניצול כספי משלמי המסים האמריקאים כדי לממן את מערך הסימום של קבוצת יו.אס. פוסטל.

ארמסטרונג אף עלול להחזיר את 12 מיליון הדולר שקיבל מ-SCA Promotions, החברה שהעבירה לו מענקים כספיים מכובדים ביותר עבור זכיותיו בטור דה פראנס. ג'פרי טילוסטון, עורך הדין של החברה, אמר שהוא יחכה עד לראיון אצל אופרה ווינפרי לפני שיגיש את התביעה. נוסף על כך, ארמסטרונג מתמודד עם תביעה בסך מיליון וחצי דולר מצד "סאנדיי טיימס", תגובת העיתון הלונדוני להוצאת הדיבה בה נדרש לשלם לו קרוב ל-500 אלף דולר אחרי שפרסם טענות בדבר שימושו בסמים.

אולם הדבר שמדאיג את ארמסטרונג יותר מכל, לטענת המקורבים לפרשה, הם האישומים הפליליים שעלולים לצוץ בעקבות ההודאה. משרד התובע הפדרלי בלוס אנג'לס סגר בתחילת השנה שעברה את החקירה בנוגע למעורבות ארמסטרונג בתיק הכולל פשעי הונאה, הלבנת כספים והפצת סמים. תובע אחר עשוי לפתוח את התיק מחדש, אך הסיכויים לכך נמוכים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ