לאנס ארמסטרונג הודה בשימוש בסמים, ואמר שיעיד בבית המשפט בפרשה

רוכב האופניים האגדי הודה בראיון לאופרה וינפרי כי השתמש בחומרים משפרי ביצועים במהלך הקריירה שלו. הוא צפוי להעיד גם נגד בכירים בענף

לוגו ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס

בראיון בתוכנית של אופרה וינפרי שישודר ביום חמישי בארצות הברית, הודה רוכב האופניים האגדי לאנס ארמסטרונג כי השתמש בחומרים משפרי ביצועים במהלך הקריירה שלו. כך אומרים גורמים שתודרכו לגבי הראיון, שנערך אתמול (שני) באוסטין טקסס.

לא ברור עם זאת כמה גלוי היה ארמסטרונג לגבי תוכנית שיפור הביצועים שלו, שעל פי הרשות האמריקאית ללוחמה בחומרים אסורים בספורט (USADA) היתה חלק משערוריית הסמים המתוחכמת, מאורגנת ומקצועית ביותר בהיסטוריה של הספורט. ארמסטרונג אמר אתמול כי אינו יכול להגיב על הראיון.

ההודאה בשימוש בסמים תאפשר לארמסטרונג לקחת את הצעד הבא ולנסות ולהקל את העונש שקיבל –סילוק לכל החיים מהשתתפות בספורט אולימפי. הוא מתכוון להעיד נגד כמה אנשים חזקים מאוד בתחום הרכיבה, שידעו על השימוש שלו בסמים וייתכן כי אף אפשרו אותו, כך אמרו מספר אנשים המעורים בנושא.

ארמסטרונג. מצפה בקוצר רוח לראיוןצילום: אי–פי

גורמים המקורבים לארמסטרונג אמרו כי הרוכב בן ה- 41 מתכנן להעיד נגד בכירים באיגוד רכיבת האופניים הבינלאומי, הגוף העולמי האחראי על הרכיבה המקצועית, על מעורבותם בשימוש בסמים בענף רכיבת האופניים, אולם הוא לא יעיד נגד רוכבים אחרים.

הוא נמצא גם במשא ומתן עם מחלקת המשפטים האמריקאית על אפשרות שיעיד בתיק פלילי אחרי. בפרשה בה מעורבת נבחרת הרכיבה שבחסותו של שירות הדואר האמריקאי יעיד ארמסטרונג נגד כמה מבעליה של הקבוצה, כך אמר גורם המקורב לפרשה, שסירב לפרסום שמו כיוון שהתיק עדיין מתנהל.

פלויד לאנדיס, שהיה אחד מחבריו לקבוצה של ארמסטרונג, חשף את הפרשה ב-2010 כשהעיד נגד ארמסטרונג ונגד בכירים אחרים בנבחרת שירות הדואר שבמסגרתה אמרסטרונג והוא התחרו יחד במשך כמה שנים. לאנדיס טוען כי הקבוצה הונתה את הממשלה כיוון שרוכביה השתמשו בחומרים משפרי ביצועים שהיו אסורים תחת חוזה החסות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ