ארמסטרונג הזיל דמעה: "שיקרתי ואני מצטער"

חלקו השני של הראיון המדובר עם רוכב העבר הוקדש בעיקר להשפעות הפרשה על חייו: "העונש שקיבלתי מרגיש כמו עונש מוות"

רורי קארול, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רורי קארול, גרדיאן

בחלקו השני של הראיון המדובר עמו, הודה לאנס ארמסטרונג כי היה "חולה ונרקסיסטי". אך למרות המלים הקשות הללו, רוכב העבר השאיר שאלות רבות ללא מענה. עיניו של ארמסטרונג נקוו דמעות כאשר שאלה אותו אופרה ווינפרי על משפחתו, מה שוודאי סיפק הנאה לאלו שחיכו להתפרקותו.

ארמסטרונג פנה אל מיליוני אוהדיו שרומו במהלך שנים רבות כל כך. "אני מבין את כעסכם, את רגשות הבגידה שאתם חשים. תמכתם בי לאורך כל מה שעברתי ושיקרתי לכם. אני מצטער. אני מתחייב לפעול עד שאכפר על מעשיי", אמר ארמסטרונג, שטוען בתוקף כי התנצלותו כנה: "האם יש לי חרטות? בוודאי. עבורי אלו הם הצעדים הראשונים בדרך לכפרה. אני משלם כעת מחיר כבד, אבל כזה שמגיע לי".

כצפוי, ווינפרי לא התעכבה על פרטי פרשת הסמים, וכיצד התבצעה בפועל במהלך הטור דה פראנס בין השנים 1999-2005 וב-2009-2010, עונות הקאמבק של ארמסטרונג. היא כן שאלה על השפעת הפרשייה על עסקיו ועל הקרן שהקים, "ליבסטרונג". "הסיפור יצא מכלל שליטה, זה הפך לסיוט הגדול שלי... הקרן היא כמו הילד השישי שלי ולקחת את ההחלטה לעזוב אותה היתה גדולה עבורי. זה היה הדבר הטוב ביותר לארגון, אבל זה כואב לי מאוד".

הראיון של ארמסטרונג, משודר בטקסס. "אני מבקש כפרה"צילום: רויטרס

כשעימתה אותו ווינפרי עם קטעי ווידאו מ-2005, בהם הוא מכחיש בתוקף שימוש בחומרים משפרי ביצועים, התקשה ארמסטרונג למצוא את המלים. "זה חולה. אני לא אוהב את האיש הזה שאני רואה במסך. זה הבחור שהרגיש בלתי מנוצח. הבחור הזה עדיין פה, אני לא אשקר ואומר שנרפאתי".

ארמסטרונג אמר לווינפרי כי הוא מקווה להמשיך ולעסוק בספורט, אם לא באופניים אז בריצה, כמו מרתון שיקגו או מירוץ אוסטין. ווינפרי עצמה נראתה נרעשת כאשר אמר לה אמרסטרונג כי הוא מקווה שיאשרו לו להתחרות שוב בעתיד. "אולי זו לא ההחלטה הפופולרית ביותר כרגע, אבל אני חושב שזה מגיע לי". לשאלה האם קיבל את מה שמגיע לו, השיב: "מגיע לי להיענש, אבל אני לא בטוח שמגיע לי את עונש המוות", אמר, בהתייחסו להשעייה לכל החיים שהוטלה עליו.

"זה כבד ומלוכלך. יש לי חיים מלוכלכים, וזה הולך להיות תהליך אורך ומייגע", אמר ארמסטרונג על הטיפול הפסיכולוגי שהוא עובר. לגבי הטור בו השתתף ב-2009, אז סיים במקום השלישי, טוען ארמסטרונג כי לא לקח חומרים. "הבטחתי לאשתי אז כי אתחרה בצורה נקייה ועמדתי בזה". ארמסטרונג היה נרגש מאוד כאשר דיבר על בנו בן ה-13. "ידעתי שאני חייב לספר לו את האמת, למרות שהוא מעולם לא שאל אותי אם זה נכון או לא. הוא בטח בי", אמר ארמסטרונג בקול רועד, "אמרתי לו ולבנותיי כי השמועות שמסתובבות כעת סביב הקריירה של אביהם נכונות. הם לא אמרו הרבה, פשוט קיבלו את זה".

צפו בתקציר החלק השני של הראיון:

"אמרתי להם שיפסיקו להגן עלי. הם פשוט אמרו לי שהם אוהבים אותי ושזה לא משנה עוברם דבר", המשיך אמרסטרונג, שסיפר כי החליט לקיים את הראיון גם בגלל הרעיון "האנוכי" שזה ישפר את סיכוייו להפחית את העונש שקיבל מאיגוד האופניים העולמי, אך בעיקר עשה זאת למען ילדיו. לשאלה האם ניסה לשחד את האיגוד על ידי תרומה, ענה אמסטרונג בצורה חד משמעית: "לא. זה לא נכון".

"איבדתי את כל ההכנסות העתידיות שלי", אמר ארמסטרונג על נטישת הספונסרים, "ביום ההוא, שכולם עזבו, הפסדתי 75 מיליון דולר, שהלכו ולא יחזרו". כשנשאל האם הפך לאדם טוב יותר בעקבות אירועי השנה האחרונה, ענה: "בהחלט. האתגר הגדול ביותר שלי להמשך חיי הוא לא לפשל שוב". "האמת תשחרר אותך", סיכמה ווינפרי. "כן", השיב ארמסטרונג המותש.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

לאנס ארמסטרונג נתפס ומתוודה - סיקור מיוחד:
הראיון אצל אופרה ווינפרי: החלק הראשון | הראיון אצל אופרה ווינפרי: החלק השנימה באמת קרה כשאופרה פגשה את לאנס? | האם זהו סופו של הצמיד הצהוב? | כל השקרים של לאנס ארמסטרונג | דעה: לאנס ארמסטרונג חייב להיות השעיר לעזאזל | האיש שתפס את לאנס ארמסטרונג מדברכך דלף הסוד הכי ידוע בעולם האופניים: שלב אחרי שלב | המעסה ששימשה בלדרית סמים, איפרה את הזרועות שידעו מזרקים והפילה את ארמסטרונג | הדו"ח של הרשות ללוחמה בסמים: "סמים לא היו חריגה בענף, אלא נורמה" | דעה: למרות ארמסטרונג, תנו לעולם האופניים צ'אנס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ