השמירה על פיסטוריוס תוגברה מחשש שיתאבד

בלייד ראנר מתקשה לעכל את מצבו וקיים חשש כי ישים קץ לחייו. אחת האקסיות שלו כתבה: "הוא מעולם לא הרים עליי יד", יוסיין בולט הגיב: "אני בהלם"

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

אוסקר פיסטוריוס, ולמעשה העולם כולו, עדיין מנסים לעכל את גודל התדהמה והטרגדיה שמלוות את מאורעות היומיים האחרונים. בן לילה, הפך מי שעשה היסטוריה אולימפית עצומה ונחשב גיבור בינלאומי, לעבריין בפוטנציה, אשר מוצא עצמו נעמד בפני שופט, ומואשם ברצח בכוונת תחילה.

אתמול (שישי) החל משפטו של האצן הדרום אפריקני בפרטוריה, וקשה היה לשמור על אדישות למראה שלו לופת את ראשו בין ידיו וממרר בבכי. פיסטוריוס מואשם בכך שרצח את חברתו, הדוגמנית וכוכבת הריאליטי, ריבה סטינקאמפ, לאחר שבת ה-30 נמצאה שרועה ללא רוח חיים, ירויה ארבע פעמים בגופה, בחדר האמבטיה בבית המפואר של הכוכב הפראלימפי, אתמול בבוקר בפרטוריה.

התובע גרי נל, ציין כי התביעה לא תסתפק ברצח, ותדרוש להטיל על הנאשם אחריות לביצוע רצח בכוונה תחילה. בזמן שהעולם בהלם ומנסה להבין את המשמעויות, הוציאה משפחתו תגובה רשמית לאקונית, אשר חולקת על ההאשמות הקשות כנגד האתלט בן ה-26, ולפיה "ההאשמות ברצח לכאורה הינן מעוררות מחלוקת באופן מובהק", ובהמשכה מביע אוסקר "את הרגשות העמוקים ביותר כלפי משפחתה של ריבה". האצן מציג כידוע קו הגנה לפיו חשד שמדובר בפורץ ולכן ירה, אך בעקבות האישום הנוכחי הוא עומד בפני אפשרות להיכלא ל-25 שנים בכלא המקומי.

אוסקר פיסטוריוס בבית המשפט הבוקר. מביע את תנחומיו למשפחת המנוחהצילום: אי-אף-פי

"פיסטוריוס מבקש להודות באמצעותינו להודעות התמיכה שקיבל מאנשים ברחבי העולם, אך מדגיש כי ביום כזה, עיקר מחשבותינו ותפילותינו הן עבור ריבה ומשפחתה, ללא קשר לנסיבות של הטרגדיה הנוראית והקשה הזו", נכתב בהודעה.

התגובות לפרשה לא איחרו להגיע גם ברשתות החברתיות. טריש טיילור, אמה של חברתו לשעבר, סמנתה טיילור, כתבה בפייסבוק: "אני כל כך שמחה שסמי בטוחה וחמקה מהצבתות של האיש הזה". לעומתה, אקסית אחרת של הדרום אפריקני, ג'נה אדקינס, דווקא יצאה להגנתו, כשצייצה בטוויטר: "חשוב מאוד שניתן לו לדבר ולשמוע מה שיש לו לומר, שהצד שלו גם יישמע בסיפור הזה, מבלי לקפוץ למסקנות מהירות מדי". אדקינס הציעה "אהבה ותמיכה" לפיסטוריוס ומשפחתו וכתבה: "יצאתי עם אוסקר 5 שנים, נפרדנו חזרנו, אולם מעולם הוא לא הרים עליי יד או גרם לי לחשוש לחיי".

גם תגובתם של עורכי העיתונים לא איחרה להגיע. "בלייד גאנר?", זעק אחד העיתונים בכותרתו, תוך שימוש במשחק עם מילים עם הכינוי "בלייד ראנר", שהוענק לאצן שעשה היסטוריה, והפך לקטוע הרגליים הראשון שמתחרה באולימפיאדה של הספורטאים הבריאים, כשהוא מתחרה על להבים. כעת הוא יאלץ להמתין עד ליום שלישי, אז יימשך משפטו, בתקווה שעד אז יישפך עוד אור על הפרשה המסתורית שמסעירה את עולם הספורט.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ