משפט הרצח |

פיסטוריוס ירה בסטינקאמפ דרך דלת השירותים

השופט קיבל את גרסת התביעה והאשים את האצן הפראולימפי שרצח בכוונה תחילת את חברתו. ההגנה לא הכחישה את הירי, אך טוענת שמדובר בטעות טראגית

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

אוסקר פיסטוריוס, החשוד ברצח חברתו הדוגמנית ריבה סטינקאמפ, הובא היום בבוקר (שלישי) לפני שופט לדיון בתנאי שחרורו בערבות. אביו ואחותו של האצן הפראולימפי תפסו את מקומם באולם בית המשפט בפרטוריה, בירת דרום אפריקה, בשעה שכ-200 עיתונאים וצלמים ליוו את כניסתו של הנאשם. מחוץ לאולם נאספו מספר מפגינים; "אוסקר צריך להישרף בגיהינום", אמרו השלטים. בני משפחתה של סטינקאמפ לא הגיעו לדיון, שכן היום צפויה להיערך הלוויתה בפורט אליזבת'.

פיסטוריוס התיישב, הניח ברוגע את ידיו על ברכיו, אך ניכר שהוא מותש. התובע גארי נל פתח את הדיון; פיסטוריוס רצח אישה חפה מפשע, טען נל, שלא היתה חמושה והסתתרה בחדר השירותים. הוא ירה ארבעה כדורים, שלושה דרך הדלת. על פי הראיות שהציג התובע מנעול הדלת נותץ מבחוץ. סטינקאמפ השאירה בחדר השינה את תיקה האישי, דבר שעל פי התביעה סותר את טענתו הנאשם שחשד שמדובר בפורץ. מחבט הקריקט שנמצא בזירה לא הוזכר.

ההגנה לא הכחישה את הירי, אך טענה שכל עוד לא יוכחו שלושה סעיפים, אי אפשר להוכיח שמדובר ברצח: תכנון מראש, מניע וכוונה. "זה כלל לא היה רצח", אמר הסניגור, בארי רו, שדבק בסיפור הפורץ. לטענת ההגנה, לא ייתכן שפיסטוריוס הרכיב את רגליו התותבות, ירד מהמיטה ורדף אחרי חברתו. "האם יש למדינה עד למעשה?", שאל רו.

לאחר שהצדדים שבו מההפסקה, מסר פיסטוריוס את גרסתו לאירועים. בהצהרה שהקריא עורך דינו מן הכתב, טען האתלט שביום רביעי בערב הוא וחברתו שכבו במיטתם. כאשר הוא קם לכבות את המאוורר בחדר, שמע רעש מן השירותים, ומאחר שידע שסטינקאמפ ישנה, הניח שהיה זה פורץ.

כיוון שהרגיש פגיע ללא רגליו התותבות, הוא לקח את אקדחו וירה מבעד לדלת. כאשר ראה שחברתו אינה במיטה, שבר את המנעול עם מחבט הקריקט, שם מצא את סטינקאמפ מתבוססת בדמה. לדבריו, היא מתה בידיו. התביעה דחתה את גרסתו; "מדוע שפורץ ינעל את עצמו?", תהה נל.

השופט דזמונד נאייר קיבל את טענות התביעה ופסק שפיסטוריוס יואשם ברצח בכוונת תחילה. למרות שנאשם הסכים להפקיד את דרכונו בידי הרשויות, סיכויו להשתחרר בערבות קלושים.

צפו בהצהרה שמסרו קרובי משפחתה של סטינקאמפ בתום הלוויתה היום:

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ