פרשת פיסטוריוס |

החוקר בתיק מואשם בניסיון לרצח

הילטון בוטאה, הבלש האחראי על החקירה, יואשם בעצמו בניסיון לרצח זכר לאירוע משנת 2011. לאחר שכבר נסגר, נפתח התיק מחדש בעקבות התבטאויותיו הפומביות של בוטאה כנגד פיסטוריוס

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

התפתחויות נוספות בפרשת הירי באחוזתו של אצן הלהבים, אוסקר פיסטוריוס, אשר הובילה למותה של חברתו של האתלט, ריבה סטינקאמפ. הבוקר נודע כי הילטון בוטאה, הבלש האחראי על החקירה, יואשם בעצמו בניסיון לרצח, זאת בעקבות פרשת ירי על מונית שירות ובה שבעה נוסעים. המשפט אמור להתחיל בחודש מאי הקרוב.

"לכאורה, בוטאה ושני שוטרים נוספים ניסו לעצור מונית שירות ובה שבעה נוסעים ותוך כדי נורו יריות", אומר נוויל מאלילה, דובר מטעם משטרת דרום אפריקה. ההאשמות בוטלו בתחילה, אך בעקבות העמדה הפומבית שנקט בוטאה נגד פיסטוריוס, החליט אמש התובע הראשי לפתוח את התיק ולבחון מחדש את העדויות נגד בוטאה. עם זאת, "בשלב זה אין כוונות להוריד אותו מתיק החקירה של פיסטוריוס", אמר מאלילה. לא ברור עוד מדוע הוחלט להעלות מחדש את ההאשמות ומה תהיה מידת ההשפעה לכך על דיוני השחרור בערבות של פיסטוריוס, שנמשכים כבר ארבעה ימים. הדיונים במשפטו של פיסטוריוס יתחדשו היום, בשעה 11:00.

פיסטוריוס. הורשה לצאת מגבולות המדינהצילום: רויטרס

עדויות חדשות ממשיכות לצוץ בפרשה שמסעירה את עולם הספורט. אמש (רביעי) פורסם כי התביעה מצאה עד ששמע "ויכוחים בלתי פוסקים" מביתו של אוסקר פיסטוריוס, זמן קצר לפני שחברתו ריבה סטינקאמפ נמצאה מתה, כך מסר הבוקר הילטון בוטאה, הבלש האחראי על החקירה.

בוטאה אמר עוד כי סטינקאמפ מתה כתוצאה משלושה קליעים שפגעו בראשה, ברכה וירכה. פיסטוריוס עצמו העיד אתמול בבית המשפט, בדיון שנערך בעניין הערבות של האצן, כי נהג לישון עם אקדח מתחת למיטתו ולאחר שהתעורר באמצע הלילה, לפי עדותו, בגלל שחשד שמדובר בפורץ, הוא תיאר כיצד ירה אל תוך חדר האמבטיה בפאניקה עיוורת, באמונה שהפורץ אורב לו. עוד היום דווח כי בביתו של פיסטוריוס נמצאו גם מזרקים ומבחנות טסטוסטרון והקשר שלהם לאירוע יבדק.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ