ניאל אל-מוגרבי, רויטרס

אונר"א, קרן הסיוע של האו"ם הפועלת ברצועת עזה, הודיעה היום (שלישי) על ביטול המרתון השנתי שהיו אמור להתקיים ברצועה לאחר ששלטון החמאס מנע מנשים להשתתף במירוץ. חמאס טוען כי השתתפותה של אישה באירוע השנתי, שיועד להתקיים ב-10.4, נוגדת את המסורת האיסלאמית, וזאת על אף שעשרות תלמידות בית ספר לקחו חלק בשני המרתונים הקודמים.

"החלטה מאכזבת זו הגיעה לאחר דיונים רבים עם הרשויות בעזה, שהתעקשו כי אף אישה לא תשתתף", הגיב דובר מטעם אונר"א, אשר תומכת כלכלית במירוץ.

לצד 1,500 בני נוער ו-800 מבוגרים אמור היה גם להירשם מספר שיא של נשים - 260 פלסטיניות ו-119 זרות - להשתתף במירוץ, כך לפי אונר"א. השתתפות בני הנוער הינה סמלית בלבד - הם מזנקים אך רצים מאות מטרים בלבד, בזמן שהמבוגרים מנסים לסיים את כל 42.2 הקילומטרים.

"המרתון הינו אירוע שנתי שנועד להביע סולידריות עם הפלסטינים ולגייס כספים למחנות קיץ שמאורגנים על ידי אונר"א ואשר משרתים לפחות 250,000 בני נוער", אומר עדנן אבו חסנה, יועץ התקשורת של הארגון בעזה.

נציגי קבוצות לזכויות אדם האשימו את חמאס בכך שהוא דוחק בנשים לכסות את ראשם בפומבי ומשתמש בכוחות הביטחון על מנת להטריד זוגות שנראים יחד ברחובות או בחופים. חמאס מכחיש כי הוא מנסה לכפות קוד צניעות כלשהו.

משתתפים במרתון עזה השני, שנערך בשנה שעברהצילום: אי-פי
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ