קווין מיטשל, גרדיאן

אנדי מארי לא ישתתף באליפות צרפת הפתוחה. השאלה האם הכאב שמונע ממנו תנועה חופשית בגבו ישכך עד ווימבלדון תלויה בהתקדמות הטיפול שהוא עובר בגין הפציעה שאילצה אותו לפרוש בשבוע שעבר מטורניר רומא.

"זו בהחלט החלטה קשה", אמר מארי ביום שלישי בערב, "אני מאוד אוהב לשחק בפאריס, אבל בעקבות עצת רופאיי, הבנתי שאיני כשיר. אני מתנצל בפני המארגים ומודה לכל מי ששלח לי הודעות תמיכה. כעת, הפוקוס שלי הוא על חזרה למגרשים מהר ככל האפשר".

לדברי טניסאי הסקוטי, הוא מעוניין לחזור לשחק בזמן לקראת עונת הדשא, ומתכנן להיות כשיר לקראת טורניר קווין'ס קלאב, שייערך ב-10 ביוני בלונדון, בדיוק שבועיים לפני תחילת המשחקים בווימבלדון.

מארי וגבו הדואב, שבוע שעבר ברומא. סוחב את הפציעה כבר שנה וחציצילום: רויטרס

ייתכן שזו ההחלטה הנכונה. הסיבה היחידה עבור המדורג שני בעולם ליטול חלק ברולאן גארוס היא שמירת מקומו בדרוג, אולם הדבר עשוי לסכן את כשירותו בווימבלדון. במגרשו הביתי, מיותר לציין, בו קטף מדליית זהב אולימפית והגיע אשתקד לגמר הטורניר, סיכוייו לזכות בתואר גבוהים משמעותית.

מארי חשף שהפציעה בגב מטרידה אותו מאז סוף 2011. "יש ימים שהם קלים יותר מהאחרים, אך אליפות צרפת היא תחרות מאוד פיסית", אמר, "עליך להיות כשיר ב-100% עבורה. לכל שחקן יש משטחים שהוא מעדיף; לוקח לגוף זמן לחזור לעצמו אחרי משחק על משטח קשיח, כיוון שהלחץ על המפרקים גבוה יותר. לא גדלתי על חימר, זה רק טבעי שייקח לי מספר שבועות להתאושש".

הפרישה של מארי מקדמת את רוג'ר פדרר, שהפסיד בגמר ברומא, אל המקום השני בדרוג הטורניר. רפאל נדאל, האלוף המכהן, ידורג במקום השלישי, לפני דויד פרר. נובאק ג'וקוביץ', שהפסיד ברומא לתומאש ברדיך, נותר הטניסאי המוביל בדרוג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ