שחר צוברי: "לא הרגשתי קרוב לשיא הכושר"

הגולש אמנם הוריד הילוך מאז האולימפיאדה, אבל זה לא הפריע לו לזכות במדליית כסף באליפות אירופה. ועכשיו? "ניקח קצת חופש"

אילן גולדמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן גולדמן

לאליפות אירופה בגלשני רוח שנערכה בשבוע האחרון בברסט הופיע שחר צוברי אחרי שנה בה, לדבריו, "הורדתי הילוך, לקחתי דברים יותר בקלות ולא התאמנתי באטרף כמו בעבר. אני נמצא בסך הכל שנה אחרי האולימפיאדה. אני מתאמן בצורה שונה מבעבר ובמקום להתחרות הרבה לאחרונה, העדפתי להתמקד בקידום חיי האישיים. הגעתי לתחרות ברגשות מעורבים אחרי שסיימתי שביעי באליפות העולם ובהחלט לא הרגשתי שאני נמצא בשיא הכושר. אפילו לא קרוב".

אם זה לא צוברי בשיאו, יש בהחלט למה לצפות. בזמן שנמרוד משיח מסתפק במקום התשיעי ומעיין דוידוביץ' חווה תסכול עם המקום החמישי, סיים צוברי שני לצד פייר לה־קוק הצרפתי וקטף מדליית כסף, תוספת לשתי מדליות הזהב האירופיות שלו (2009, 2010).

עדיין מרגש אותך להתחרות במעמדים האלו?

"אם זה לא היה מרגש אותי, בטח לא הייתי עושה את זה. ההתרגשות היא מה שהופך את כל הסיפור למהנה יותר. גם עכשיו, בצרפת, מה שגרם לתחרות להיות מעניינת יותר היה המתח וההתרגשות שהיו לי עד הרגע האחרון. הקרבות הצמודים. כמובן שהיום, כשאני כבר יותר בוגר, אני מבין שצריך לקחת דברים בפרופורציה ולא להתרגש משטויות".

צוברי. מדליה מספר שלושצילום: רפא בלילוס

את שלושת שיוטי המדליות אתמול – המחליפים שיוט מסורתי בודד בעל ניקוד כפול - סיים צוברי שישי, רביעי וראשון. את הזהב קטף היווני ביירון קוקלאניס, בעברו אלוף העולם לנוער, שהשלים את הכנותיו בארץ. "אנחנו מתחרים ביחד עוד מגילי הנוער", מספר צוברי, שבקרוב יחגוג 27, "הוא השתתף אתנו עכשיו באליפות ישראל ונשאר בארץ למחנה אימונים. אנחנו באמת מכירים הרבה שנים ולדעתי הוא בחור נחמד מאוד". גם כשהתמודדו אחד נגד האחר באליפות העולם האחרונה, היה זה קוקלאניס שיצא עם גלשנו על העליונה כשסיים שלישי. החברות נותרה בעינה. 

אז מה הלאה בעצם?

"את החזרה לארץ נתחיל במנוחה. ניקח קצת חופש ונירגע. עברתי לא מזמן לתל אביב (מאילת; א.ג) ואני מקדיש גם הרבה זמן ללימודים בין כל שאר הדברים שאני עושה. אני רק יכול להגיד שהדבר הבא הגדול שאני מתכוון לעשות הוא אליפות אירופה. בדיוק אותה תחרות, רק בשנה הבאה. נראה לי שאוותר על רוב תחרויות הסבב. השנה אני הולך להמשיך לקחת דברים רגוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ