התירוצים הגדולים |

הכלב אכל לי את הסמים

יותר מדי יחסי מין, מסז'יסט נקמן ועוגיות מסתוריות. קבלו את התירוצים המקוריים ביותר של ספורטאים שנתפסו על שימוש בחומרים אסורים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן

"אין לי פה איזה סיפור על סאבוטז' שמישהו עשה, סמכתי על מישהו שאכזב אותי", סיפר השבוע טייסון גיי, אחרי שנתפס על שימוש בחומרים אסורים, “עשיתי טעות. אני פורש מתחרות ליגת היהלום שתתקיים השבוע במונאקו ומאליפות העולם". בעקבות האירועים, חזר "הגרדיאן", אל חמשת התירוצים הגדולים בהיסטוריה.

ג'סטין גטלין (אצן, ארה"ב)
התירוץ: נקמת המסז'יסט

נתפס ב-2006, כשבגופו התגלו רמות גבוהות של טסטוסטרון. המאמן של האצן, טרבור גרהאם, האשים את המסז'יסט של גטלין, כריסטופר וטסטין, שרצה לנקום על פיטוריו זמן קצר לפני כן. גטלין האשים את וטסטין כי ביצע את נקמתו בכך שעיסה את גבו עם משחת טסטוסטרון וכך החדיר את החומר לגופו. "חיברתי את כל החלקים יחד, כי תוצאות הבדיקה הראו שהחומר לא הוזרק או נלקח בבליעה", אמר גטלין, "זה נעשה על ידי משחה והוא (וטסטין) היה היחיד שנגע בגופי באותו זמן". המעסה דחה את הטענות וגטלין הושעה לארבע שנים.

גטלין. האשים את המסז'יסטצילום: רויטרס

חאוויר סוטומאיור (קופץ לגובה, קובה)
התירוץ: קונספירציה של ה-CIA

אחרי שבמשחקי פאן-אמריקה ב-1999 נמצאו בגופו שרידי קוקאין, טענו כלי התקשורת הקובניים כי סוטומאיור היה קורבן של עלילה תוצרת הארגון החשאי האמריקאי. "אני יודע שבכל פעם שיש מקרה של סמים בספורט, כולם טוענים לחפותם", אמר הקופץ הקובני, "אבל במקרה שלי אני באמת חף מפשע".

ג'ילברטו סימוני (רוכב אופניים, איטליה)
התירוץ: תרופת שיעול פרואנית

ב-2002, במהלך הג'ירו ד'איטליה, נמצאו בגופו של האלוף המכהן דאז שאריות קוקאין, אותן תירץ בתרופה נגד שיעול שלקח, ששלחה לו דודתו מפרו. איגוד האופניים האיטלקי ניקה אותו מהחשדות והוא זכה במירוץ שוב ב-2003. "הדבר החשוב ביותר שלמדתי מהמקרה זה שלא משנה מה אחרים אומרים, אלא מה אתה אומר", טען סימוני, "לא עשיתי שום דבר רע".

דניס מיטשל (אצן, ארה"ב)
התירוץ: יותר מדי יחסי מין

ב-1998 נתפס האמריקאי עם כמויות גדולות של טסטוסטרון בגופו. הוא הסביר זאת בכך שקיים יחסי מין עם אשתו ארבע פעמים באותו יום. "זה היה יום ההולדת שלה", תירץ האצן, "וגברת זקוקה לפינוק". תחילה האמינו הרשויות בארה"ב לסיפורו, עד שהתברר כי למרות שיחסי מין יכולים להעלות את רמת הטסטוסטרון בגוף, הם לא יכולים להעלותו לרמות שנמצאו בגופו של מיטשל. לאחר מכן כבר הודה האצן שהשתמש בחומרים אסורים.

ניק דלפופולו (ג'ודו, ארה"ב)
התירוץ: אפייה משפחתית

האתלט הראשון שנתפס על סמים באולימיפאדת לונדון, כשבדגימת השתן שלו נמצאו שאריות מריחואנה. "אחרי שטלפנתי בבהלה למשפחתי ולחבריי וסיפרתי להם את מה שקרה, אחת מבנות משפחתי הודתה בפניי כי בבראוניז שאפתה, ושאותם אכלתי שבועות קודם לכן, היה מריחואנה", הסביר דלפופולו, "לא ידעתי על כך עד הרגע בו סיפרה לי. ישנתי במשך כל ארבע שעות הנסיעה הביתה באותו יום, אבל פשוט חשבתי שאני עייף".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ