מעיין שחף קבעה את הקריטריון לאליפות העולם

אלופת ישראל בקפיצה לגובה קבעה את תוצאת השנה שלה, השוותה את השיא הישראלי, ותיסע לאליפות העולם כנציגה השלישית בכחול לבן

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

אלופת ישראל בקפיצה לגובה, מעיין שחף, קבעה הערב (רביעי) תוצאה פנטסטית של 1.92 מ' בגראנד פרי תל אביב, ובכך הבטיחה את השתתפותה באליפות העולם במוסקווה בחודש הבא. התוצאה הזו מהווה תוצאת השנה עבור שחף וכן השוואת השיא האישי שלה והישראלי בכלל.

שחף ממכבי חיפה הציבה לעצמה מטרה להגיע לאליפות העולם, אולם כשלה בניסיונותיהה להגשים את המטרה באליפות בישראל - בה זכתה ובאוניברסיאדה. היא קיוותה להשיג זאת במשחקי המכביה, אך הערב עשתה זאת בענק, דווקא בישראל.

אחרי שהיא ושחף ברני עברו 1.80 מ', הרף הורם ל-1.83, גובה השיא של ברני שפסלה 3 פעמים, לעומת שחף שויתרה על הגובה הזה. ב-1.86 מ' החיפנית עברה בניסיון הראשון, מה שגרם לכך שהיא ביקשה להעלות את הרף ל-1.92 מ', גובה אותו עברה פעם אחת בחייה, גובה השיא שלה ושל דניאל פרנקל באצטדיון פתוח, ואולי חשוב מכל, גובה הכניסה לאליפות העולם במוסקבה.

מעיין שחף בטירוף אחרי הבטחת המקום באליפות העולם, הערבצילום: עופר ביידה

שחף פסלה בשני הניסיונות הראשונים, מה שהוסיף למתח הגבוה גם כך, אבל אז הגיע הניסיון השלישי, בו ריחפה שחף הרבה מעל ה-1.92 מ' של הרף, והיא אפילו כמעט קבעה שיא ישראלי חדש - אך כשלה ב-1.95 מ'. החלום הוגשם.

"אחרי שעברתי 1.92 מ' כל תוצאה נוספת הייתה רק בונוס. זה הגיע לי בזמן. ככל שאתה מתקרב ליעד והתוצאה שאתה רוצה לא בידך, הלחץ מתחיל לתת אותותיו ומאוד רציתי להימנע מזה", סיכמה שחף והוסיפה: "היה לי ולאלברט המאמן שלי שיש לי את זה בגוף. כבר עברתי את זה, אני מגיע לגובה הזה באימונים ולא הייתה סיבה שזה לא יגיע גם בתחרות, אבל הכל צריך להתחבר יחד כמו שקרה היום, ואני מאושרת שתינתן לי האפשרות לייצג שוב את המדינה באליפות כל כך חשובה".

עבור שחף תהיה זו הפעם הראשונה שהיא תשתתף באליפות עולם, אחרי שכבר ייצגה את ישראל בשנה שעברה באליפות אירופה בהלסינקי.                        ‏           

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ