ספורט הארץ

"התכנסנו כאן בכדי להודיע כי נבחרת ישראל לא תשתתף באליפות העולם בג'ודו", הודיע משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו, במהלך מסיבת עיתונאים מיוחדת, בהתייחס לאליפות שתתקיים בעוד כחודש בריו דה ג'נירו. "שנה עברה מאז האולימפיאדה, והאיגוד טרם העביר לנו אגורה שחוקה", המשיך פונטי, "העובדה הזאת כואבת לנו. חשבנו שצריך להתחיל בהכנות כבר לאחר האולימפיאדה. אנחנו לא רוצים הלוואה, זה על תקן אקמול. הוועד האולימפי אמר שהשנה הקרובה לא חשובה, אבל מי שאומר דבר כזה לא מבין בספורט".

בשבועות האחרונים קטף הג'ודו הישגים רבים ומדליות רבות בתחרויות הגרנד סלאם. "אני יודע שאנחנו לא כמו הכדורגל", המשיך פונטי, "ולכן אני לא מבקש 15, 10, 8 מיליון שקל, אלא רק לתקצב את הנסיעות לתחרויות. לוועד האולימפי אין זכות קיום במצב שכזה". "אנחנו מרגישים כמו קבצנים", הוסיף שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, "לא ייתכן שספורטאית ברמה של ירדן ג'רבי תקבל טיפול רפואי מחברה לנבחרת כי אין כסף לשלם לפיזיותרפיסט. כל כדורגלן בליגה הלאומית מקבל טיפול טוב יותר מירדן".

ג'רבי (בכחול) בתמונה שכנראה לא נראה באליפות העולם בחודש הבאצילום: איגוד הג'ודו האירופי

ג'רבי עצמה הוסיפה: "אני מספרת ליריבות ממדינות אחרות שאני מממנת את הגעתי לתחרויות והן לא מאמינות. אני חלק מהאיגוד ומה שהוא יחליט מקובל עליי, המלחמה הזאת היא לטובת הספורטאים".

ח"כ והג'ודוקא לשעבר, יואל רזבוזוב, הגיב להחלטת האיגוד: "הדעת אינה נותנת כי האיגוד המעוטר ביותר בישראל יסגור את שעריו ובכך תמנע השתתפות נבחרת הג'ודו באליפות העולם". בנוסף, הודיע רזבוזוב כי פנה לגופים המממנים את הספורט בישראל – ביניהם שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, מועצת ההימורים בספורט והוועד האולימפי - במטרה לדאוג למימון יציאת המשלחת לאליפות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ