ספורט הארץ
ספורט הארץ

הישג ראשון למשלחת הישראלית באליפות העולם באתלטיקה, הנערכת בימים אלו במוסקווה. חנה קנייזבה העפילה היום (שלישי) לגמר הקפיצה המשולשת לאחר שקבעה 14.46 מטר, התוצאה השלישית בטיבה במוקדמות.

לאחר שפסלה בשתי קפיצותיה הראשונות, קנייזבה לא לקחה סיכונים מיותרים בניסיון השלישי והאחרון, וזינקה אל הבור צעד שלם מאחורי הקרש, כשהיא יודעת שמרחק של 14.30 מטר ומעלה יספיק לה. למרות מרווח הביטחון, רשמה קנייזבה תוצאה נהדרת, שמעניקה הרבה תקוות לקראת הגמר שייערך ביום חמישי.

"אני כל כך מאושרת. הייתי בלחץ היסטרי. אחרי הפסילה השנייה הרגשתי כאילו לקחו לי את האוויר מהריאות. הייתי חייבת להירגע", אמרה קנייזבה בסיום המוקדמות, "ידעתי שאני מלחיצה את עצמי ואת הצוות שלי לשווא, אבל סוף טוב הכל טוב. בקפיצה השלישית נתתי את כל מה שיש לי. ראיתי שקפצתי הרבה לפני הקרש, אבל היתה לי קפיצה מעולה ומיד בנחיתה ידעתי שעשיתי זאת. עכשיו יש לי יומיים להירגע ולהתכונן לגמר כי זו המטרה האמיתית".

קנייזבה, היום במוסקווה. אוקראינה השקיעה בה, אוקראינה פיתחה אותה, אוקראינה הפכה אותה לספורטאית. ולפתע פתאום, משום מקום - מזל טוב, נולדה לישראל קופצת משולשת בת 23 ברמה עולמיתצילום: רויטרס

קנייזבה, שסיימה במקום הרביעי באולימפיאדת לונדון כאשר ייצגה את אוקראינה, העתיקה את מגוריה לישראל בחודש יוני השנה. ההישג שלה הבוקר הבטיח נציגות כחולה-לבנה בגמר אליפות העולם לראשונה מאז 2007, עת אלכס אברבוך סיים במקום השביעי בקפיצה במוט.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ