חיית דייויס בשם אמיר וינטרוב

אחרי שבמשחק המוקדם הפסיד סלע לדארסיס, המחבט השני של ישראל גבר על במלמאנס בחמש מערכות וקבע שוויון בהתמודדות

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספורט הארץ

אחרי חמש מערכות ארוכות ומתישות, ניצח אמיר וינטרוב (184 בעולם) את רובן במלמאנס (155) 3-6, 6-2, 7-6, 7-6, 4-6. "אני גמור, אבל שמח", סיכם וינטרוב, "זה היה מאוד קשה. במערכה החמישית שיחקתי נקודה־נקודה, ובסוף זה עבד. אני מאושר שיש יומיים לנוח".

המערכה הראשונה החלה טוב עבור וינטרוב, ששבר ועלה ליתרון 1-2. למרות שהבלגי שבר חזרה, המחבט השני של ישראל לא התבלבל ושבר חזרה בדרך לניצחון 3-6 במערכה. למערכה השנייה וינטרוב לא הגיע ואיפשר לבמלמאנס לנצח 2-6 קליל. גם את המערכה השלישית ניצח הבלגי, אך הפעם זה הלך לו קשה יותר כשהישראלי כופה שובר שוויון שהסתיים ב-6-7.

גם המערכה הרביעית הוכרעה בשובר שוויון, כשהפעם ידו של וינטרוב על העליונה. במצב 4-4 במערכה הקובעת, הישראלי הראה עליונות מנטלית על הבלגי - בהופעה הראשונה שלו בגביע דייויס - והשיג את הניצחון המתוק ואת השוויון בהתמודדות כולה.

אמיר וינטרוב על החימרצילום: אי-אף-פי

פתיחת ההתמודדות מול בלגיה על ההופעה בבית העליון גם בשנה הבאה, החלה בצורה רעה עבור הנבחרת הישראלית, כשדודי סלע (85 בעולם) התמודד מול סטיב דארסיס (165). דארסיס, שהדיח את רפאל נדאל בסיבוב הראשון של ווימבלדון, פתח טוב את המשחק על החימר ושבר את המחבט הבכיר של ישראל כבר בשני משחקוני ההגשה הראשונים שלו, מה שאיפשר לו לעלות ל-0-4 מהיר. סלע עוד הצליח לחזור ל-4-1, עד שהבלגי סיים את הסיפור עם 1-6 מהיר וקל.

גם במערכה השנייה סלע נשבר כבר במשחקון ההגשה הראשון שלו ושוב דארסיס רץ ל-0-3 ובמהשך 2-6. גם במערכה השלישית סלע שבר במשחקון ההגשה הראשון שלו מה שהוציא את הרוח הישראלי שהפסיד את המערכה 6-1. בלגיה עולה ליתרון 0-1 וישראל תקווה להופעה טובה יותר של אמיר וינטרוב שיתמודד מול רובן במלמאנס.

דודי סלע ואייל רן, הערב באנטוורפןצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ