ג'ון אליגון, ניו יורק טיימס

זה הוצג כאחד הקרבות הגדולים בתולדות האיגרוף, עם אמרגנים המבטיחים לשבור שיאי הכנסות ממכירת כרטיסים ומצפייה בתשלום. זה שווק כהזדמנות הטובה ביותר להטיל דופי בשליטה הבלתי מעורערת של פלויד "הכסף" מייוות'ר ג'וניור בענף. מהרגע בו מייוות'ר נתן את המכה הראשונה לסאול אלווארס בליל שבת, היה ברור כי הקרב עצמו לא ישתווה לעבודת השיווק שקדמה לו.

מייוות'ר רקד, חמק, והכה שוב ושוב בראשו ורוחו של אלווארס עד לנקודת השבר, כאשר שיפר בקלילות את מאזנו ל-0-45 בהחלטת רוב שאינה משתעמת לשתי פנים. עד הזמן בו נוגבה הזיעה מפניו האדמומיות של אלווארס, השאלה היחידה שנותרה הייתה האם אכן ישנו מישהו שמסוגל לספק למייוות'ר אתגר אמיתי.

על אף שאלווארס, שהפסיד לראשונה לאחר 44 קרבות מקצועניים, נהנה מיתרון פיזי, הוא קמל לאור הזרקורים, נסוג לאחור לאורך רוב הקרב והחל להטריד את מייוות'ר רק לאחר שהמאבק כבר הוכרע. גם אז, זכה עם כל צעד קדימה לתגובה מהכפפות הכחולות והמחשמלות של מייוות'ר. ההתפעה היחידה הייתה שאחד מהשופטים, סי.ג'י רוס, בחר לנקד את המאבק בשיוויון 114. מייוות'ר ניצח בקלות על סמך החלטת שני השופטים הנוספים.

מייוות'ר רקד, חמק, והכה שוב ושוב בראשו ורוחו של אלווארס עד לנקודת השבר, כאשר שיפר בקלילות את מאזנו ל-0-45 בהחלטת רוב שאינה משתעמת לשתי פניםצילום: אי-פי

עוד לפני שנתן אגרוף אחד בשבת, קיבע מייוות'ר את מעמדו כאטרקציה המרכזית בענף. יחד עם חברת "גולדן בוי" של אוסקר דה לה הויה, מייוות'ר וקבוצתו הפכו את הקרב לאחד הגדולים בשנים האחרונות – עד כדי כך שקשה לדמיין שהציבור השתוקק אי פעם למפגש חוצה המשקלים בין מייוות'ר למאני פאקוויאו.

כל הכרטיסים אזלו בתוך 24 שעות, כאשר הכרטיס הזול ביותר נמכר תמורת 350 דולר. עם התקרב מועד הקרב, סופסרו הכרטיסים היקרים ביותר במחיר של כ-14,000 דולר. ה-'גראנד גארדן ארינה' של MGM התמלא עד אפס מקום לשקילה של השניים, שעשו את דרכם הארוכה אל המאזניים לצלילי מוזיקה קצבית. (אלווארס נשקל במשקל המקסימלי, 69 ק"ג, מיוות'ר שקל 700 גרם פחות).

מומחים רבים טענו כי הקרב בין השניים יהיה גדול אף יותר מזה שבין מיוות'ר לדה לה הויה. על אף שאלווארס, 23, לא מתקרב למעמדו של דה לה הויה כשזה נאבק במייוות'ר, היה די בפוטנציאל הרב שברשותו בכדי לייצר מאבק מסקרן. על אף שמייוות'ר הפך את השחצנות לאומנות, הוא הסכים שהקרב טומן בחובו מעט מן המסתוריות. "הוא מתאגרף יציב, חזק וטוב, זה קרב מעניין", אמר מוקדם יותר.

10 מתוך 10 |
צילום: ניר קידר
1 מתוך 10 |
צילום: ניר קידר
2 מתוך 10 |
צילום: ניר קידר

רוח הנעורים וכוחו של אלווארס תרמו לאמונה של מעריציו שבכוחו להכניע את מייוות'ר בעזרת מכה חזקה שתכתים את מאזנו המושלם. יש לו את היופי והכריזמה שיהפכו אותו לדמות הניתנת לשיווק, במיוחד בקרב האוהדים במולדתו, מקסיקו, ובדומה למנטור ולאמרגן שלו, דה לה הויה. בנוסף, הביאו עמו אל הקרב מאזן נקי מהפסדים – 42 ניצחונות ותיקו אחד.

"ובכן, אני יודע למה הקרב תפס כל כך חזק. זה בכלל שלאנשים יש תקווה והם מאמינים באמת ובתמים שמייוות'ר הולך להפסיד", אמר דה לה הויה בשיחת וועידה לפני הקרב. "אתה יודע, זו הסיבה שאני מרגיש שהקרב הזה תופס כמו אש בשדה קוצים". במובן מסוים, דה לה הויה חי דרך אלווארס. דה לה הויה מתעקש שהוא הציע תכנית כיצד, לדעתו, ניתן יהיה להכניע את מייוות'ר בעזרת אגרסיביות מתמדת. התקווה הייתה שלאלוורס תהיה היכולת להוציא זאת לפועל. אלא שדה לה הויה לא היה בלאס ווגאס בשבת בכדי לראות את חניכו. ביום שלישי החל בשיקום כחלק ממאבקו המתמשך באלכוהוליזם.

אלווארס, ששיערו האדמוני הקנה לו את הכינוי "קאנלו" (קינמון), החל את הקרב בניסיון למצוא את האיזון שכל מתחריו של מייוות'ר בעבר כשלו בחיפוש אחריו – להיות אגרסיבי אך עם זאת זהיר. מייוות'ר השתמש בידיו המהירות כברק ובעבודת הרגליים שלו כדי להציג לראווה את אחת מעבודות ההגנה הטובות בספורט, קוד שאיש עדיין לא הצליח לפצח.

צפו בתקציר הקרב (נלקח מתוך "דה פוסט"):

"הלחץ יעזור לי בקרב, אבל, אתה יודע, צריך לנצל אותו בחוכמה", אמר אלווארס בימים שלפני הקרב. אלא שאלווארס לא הפעיל כל לחץ, ונראה כי קור הרוח שלו אבד במספר רגעים במהלך הקרב. בסיבוב השישי, אלווארס נראה כמי שהרוח יצאה ממפרשיו. פניו האדימו. מייוות'ר הכה בו במספר חבטות וו בידו הימנית. בנקודה מסוימת במהלך הסיבוב, הראה אלווארס תסכול כאשר שילב זרועותיו סביב מייוות'ר. כאשר חשב שמייוות'ר חבט במרפק שמאל שלו, הפנה את זרועו השמאלית לכיוונו של מייוות'ר כאשר השניים הופרדו. אלווארס הצביע באגרופו לכיוון מייוות'ר ונעץ בו מבט קשוח.

בסיבוב השמיני, אלווארס דחק את מייוות'ר לחבלים ונראה כי הוא נותן לאוהדיו סיבה להריע, אך מייוות'ר הגיב לשתי המכות שהנחית עליו יריבו במכה ניצחת בימין שסובבה את אלווארס לכיוון הנגדי. מיוות'ר התקדם קדימה בקור רוח והנחית שלוש מכות בהבדל של שניות ספורות. מייוות'ר הנמהר סירב להעניק לעצמו קרדיט גדול מדי עם סיום הקרב. "זה היה קול היום", אמר, "ביצעתי את העבודה".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ