אורי טלשיר
אורי טלשיר

ביום שאחרי מסיבת העיתונאים האמוציונלית של אליס שלזינגר, בה הודיעה הג'ודוקא הבכירה כי היא "עייפה מהמאבק מול איגוד הג'ודו ואינה מתכוונת לייצג יותר את מדינת ישראל", מגיעים גם הקולות מהעבר השני. אמנם משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו, החליט בשלב זה לסרב לבקשות הרבות של כלי תקשורת לתגובתו לסוגיה המורכבת, אולם גורמים המעורים בנושא מציירים תמונה מעט שונה מזו שהציגו שלזינגר ואנשיה.

ח"כ יואל רזבוזוב ממפלגת "יש עתיד", ג'ודוקא בכיר בדימוס, פרסם בדף הפייסבוק שלו כי "לפי מה שאני יודע, לא כל הדברים שנאמרו על איגוד הג'ודו בהכרח נכונים, כי זה איגוד שקם מחדש על ידי מפרק מלווה מטעם המדינה, לאחר שבית המשפט פירק את הקודם". רזבוזוב התנסח בזהירות מרבית, אך הוסיף כי פנה לפונטי כדי שישחרר את שלזינגר ויאפשר לה לייצג מדינה אחרת. "אני לא פוסל את זה, אבל לא קיבלנו בינתיים שום פנייה מאף מדינה, שרוצה שאליס תייצג אותה", היתה תשובתו של פונטי, לפי רזבוזוב.

יחד עם זאת, מעבר לעניין השחרור של שלזינגר והאופציה - עצובה ודמיונית ככל שתהיה - לפיה תעבור לייצג מדינה אחרת, עלתה השאלה האם איגוד הג'ודו אכן התנכל לה כפי שטענה. ביחידה לספורט הישגי, שבעבר גישרו בין איגוד השחייה לשחיין נמרוד שפירא בר-אור (נציג האופוזיציה של האיגוד), ניסו להוביל גם במקרה זה את שני הצדדים, איגוד הג'ודו ואליס שלזינגר, למתווה שיהיה מקובל עליהם ביחד עם מינהל הספורט.

לידי "ספורט הארץ" הגיע מכתב מה-12.2.13 ששלח מנהל היחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג, לראש מינהל הספורט, אורי שפר. במסמך מפורטת תכנית העבודה עם שלזינגר, ומודגש כי רק בתוך שלושה מ-12 אימונים שבועיים מחויבת שלזינגר להתאמן עם הנבחרת בהדרכת שני הרשקו (מאמנה האישי של ירדן ג'רבי, יריבתה של שלזינגר בקטגוריה עד 63 ק"ג; א.ט), בעוד תשעת האימונים האחרים ינוהלו בידי פאבל מוסין, בן זוגה ומאמנה של שלזינגר. נכתב כי פונטי והרשקו קיבלו את ההמלצות ולא יחייבו את שלזינגר לנהוג אחרת. יש לציין כי במסע"ת אתמול, הקריאה שלזינגר תמלול שיחה בינה ובין הרשקו שבו המאמן מחייב אותה לכאורה להגיע לכל האימונים השבועיים, אולם הסיכום הנ"ל מציג מציאות אחרת.

המכתב ששלח מנהל היחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג, לראש מינהל הספורט, אורי שפר

עוד נכתב כי לפי התכנית השנתית שנוסחה עבור שלזינגר, ניתן למוסין אישור ללוות את הג'ודוקא בכל מחנות האימונים והתחרויות ובנוסף לשבת על כסא המאמן. בין היתר כתב לוסטיג לשפר: "...העברתי את כל ההחלטות המשותפות וביקשתי מפאבל להחזיר את אליס מיידית למזרן הג'ודו. לצערי, למרות הנכונות והרצון הטוב שמשתקף בהצעה, אליס עדיין מחוץ למסגרת...לדעתי, אין להתערב יותר, תחושתי שמחפשים את הפיצוץ וההליכה לבית משפט. הצעה אחרת מהכתובה מעלה תגרום לאנרכיה ובזבוז כספי ציבור".

במכתב מה-18.2.13, שהגיע גם הוא לידי "ספורט הארץ" ועניינו סיכום עקרונות לחזרת שלזינגר לאימוני הנבחרת תוך שיתוף פעולה בין מאמנה האישי מוסין ובין מאמן הנבחרת, מצוין כי "...שני הרשקו מתחייב שאליס תקבל את כל התנאים המגיעים לה בזכות ובהתאם למעמדה כספורטאית בכירה כדי להצליח".

מכתב סיכום העקרונות לחזרת שלזינגר לאימוני הנבחרת

מהמסמכים עושה רושם שהיחידה לספורט הישגי ומינהל הספורט ניסו לגשר בין הצדדים כדי להחזיר את שלזינגר אל המזרן. כלל לא ברור איזה חלק מהסיכומים הנ"ל אכן יושם בפועל בידי איגוד הג'ודו, והאם שלזינגר הלכה לקראת יוזמת הגישור. דבר אחד בטוח - כבר לפני עשרה חודשים חזו המתווכים כי הצדדים בדרך לבית המשפט.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ