נבחרת הטניס של ישראל תשחק מול ארגנטינה בגביע דייויס

נבחרת הדייויס הישראלית תזכה לארח בביתה את מפגש הפלייאוף (14-12 בספטמבר). חואן מרטין דל פוטרו (7 בעולם) סובל מפציעה וכנראה לא ייקח חלק במפגש

אורי טלשיר
אורי טלשיר
אורי טלשיר
אורי טלשיר

נבחרת הטניס הישראלית ידעה בעבר כבר לא מעט הגרלות ידידותיות במיוחד, וגם היום (שלישי), שליפת הכדורים על זהות היריבה בשלב הפלייאוף על מקום בבית העליון סידרה לה אפשרות סבירה בדמותה של ארגנטינה.

אחרי ארבעה מפגשים רצופים בחוץ - כולל הניצחון בסלובניה בסוף השבוע - החבורה של אייל רן תזכה לארח בביתה את המפגש החשוב, שיתקיים ב-14-12 בספטמבר. מלבד חואן מרטין דל פוטרו (7 בעולם), הטניסאי הבכיר בשורות היריבה שסובל מפציעה וכנראה לא ייקח חלק במפגש, המחבט המוביל בארגנטינה הוא חואן מונאקו (42) ולצדו קרלוס ברלוק (61). שחקני הזוגות הם הורסיו זבאלוס (126 ביחידים, 41 בזוגות) ואדוארדו שוונק (337 ביחידים, 143 בזוגות).

על פניו נראית ארגנטינה כמשוכה גבוהה, אך לא בלתי אפשרית משום ששחקניה מתמחים בעיקר על משטח החימר האטי, וזכות האירוח תאפשר לנבחרת הישראלית לרקוח משטח אספלט מהיר במיוחד כדי להתאים אותו ליתרונות של דודי סלע, אמיר וינטרוב, אנדי רם ויוני ארליך.

דודי סלע. חוזר לרמת השרוןצילום: אי–פי

"אני שמח שסוף סוף אנחנו משחקים בבית. עבדנו קשה מאוד כדי שתהיה לנו הזדמנות לעלות שוב לבית העליון ואני נרגש להתחיל בהכנות של הנבחרת למפגש הזה", אמר קפטן הנבחרת אייל רן, "לשחק בבית זה בונוס גדול עבור אוהדי הטניס וגם עבור השחקנים שלנו. לארגנטינה יש קבוצה מצוינת עם שחקנים נהדרים אשר מחויבים לנבחרת. הם מדורגים 4 בעולם וזה יהיה מפגש אטרקטיבי לקהל והזדמנות נהדרת לראות את השחקנים שלנו בפעולה".

וינטרוב הוסיף: "אני מאוד שמח על ההגרלה, סוף סוף משחקים בארץ ואני מאמין שאפשר לנצח". אנדי רם: "התרגשות גדולה לארח נבחרת גדולה. על הנייר הם עדיפים, אבל יש לנו סיכוי טוב לעבור אותם ולהגיע לבית העליון".

"בשלב הזה כל הגרלה היא קשה", אמר מנכ"ל האיגוד הישראלי, שלמה גליקשטיין, "אנחנו משחקים בבית וזה מה שקיווינו לו ורצינו כל כך. זו הגרלה אטרקטיבית וסבירה בהחלט ביום נתון, תלוי בהרכב בו הם יופיעו".

דל פוטרו. כנראה לא יגיע לרמת השרוןצילום: אי-אף-פי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ