לואיס המילטון ניצח במירוץ סילברסטון

הנהג הבריטי ניצח במירוץ הביתי וניצל את הפרישה הראשונה העונה של ניקו רוזברג כדי לצמק את הפער בדרוג לארבע נקודות בלבד

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר ענבר
אמיר ענבר

בגראנד פרי האוסטרי לפני שבועיים נדרשה ללואיס המילטון הקפה אחת בלבד כדי לעקוף חמישה נהגים. היום (ראשון) בסילברסטון לקח לו הרבה יותר זמן לעבור ארבעה – כ-60 דקות, לאחר שהגראנד פרי הבריטי הופסק כבר בהקפה הראשונה בעקבות תאונה קשה - אך העניין לא היה טמון בשני הנהגים שעקף בטרם נעצר המירוץ או בשני הנהגים שעקף עם חידושו כדי לעלות למקום השני. הסיפור הגדול הוא הרגע בו עלה למקום הראשון.

זה קרה בהקפה ה-29. המילטון בדיוק סיים עצירה מתסכלת להחלפת צמיגים, שארכה כשנייה וחצי יותר מהעצירה של ניקו רוזברג, עמיתו לקבוצת מרצדס. רוזברג כבר הוביל במירוץ בהפרש של כמה שניות ונראה בדרך לניצחון נוסף, אבל אז החלה מכוניתו להאט, עד שזז לשולי המסלול ונעצר. אחרי שסיים ראשון או שני בכל שמונת המירוצים הראשונים, נאלץ רוזברג לפרוש לראשונה העונה. תקלה בתיבת ההילוכים הפגישה אותו עם התסכולים שכבר חווה העונה עמיתו לקבוצה.

לואיס המילטון. יתרון 29 הנקודות שהיה לניקו רוזברג בראשות הדרוג נמחק כמעט לחלוטין, ועומד על ארבע בלבד. על סף אמצע העונה, הכל מתחיל מחדשצילום: AP

מכאן ואילך, דבר לא איים על היום הכי גדול של המילטון השנה. זהו כבר אמנם ניצחונו החמישי העונה, אך המשמעויות בסילברסטון גדולות בהרבה, בלי קשר לכך שמדובר במירוץ הביתי שלו. אחרי שלרשימת הטעויות של המילטון בתקופה האחרונה נוספה בשבת עוד שגיאה – הוא נמנע מהשלמת ההקפה האחרונה במקצה הדרוג, לא ניצל את המסלול המתייבש והסתפק במקום השישי בזינוק - אפשר היה לתהות אם הלחץ משפיע עליו. במצבו, לא היה לו מרווח לטעות. אלא שהיום רוזברג – ליתר דיוק המכונית שלו – מצמץ ראשון. יתרון 29 הנקודות שהיה לגרמני בראשות הדרוג נמחק כמעט לחלוטין, ועומד על ארבע בלבד. על סף אמצע העונה, הכל מתחיל מחדש.

עבור סבסטיאן פטל, כבר עדיף שזה ייגמר. אפילו את המקום השני בזינוק לא הצליח לנצל אלוף העולם היוצא, שהידרדר לחמישי עוד בטרם איבד קימי רייקונן שליטה על הפרארי והתרסק, כשהוא לוקח אתו את פליפה מאסה. רייקונן נבדק וסובל מחבלות בלבד, אבל גדר הבטיחות הזדקקה לתיקון ארוך שעיכב את המירוץ לשעה. חידושו סיפק עוד ועוד תסכולים לפטל, שנעקף על ידי פרננדו אלונסו וגם ראה כיצד עמיתו לרד בול, דניאל ריקארדו, שוב מסיים לפניו ומדורג שלישי. לפחות את המלה האחרונה במה שהיה פעם קרב אליפות אמר פטל, שעקף את אלונסו לקראת הסיום ותפס את המקום החמישי.

בעוד פרארי ורד בול עסוקות בקרבות שלהן מאחור, הולך ומתעצב מקדימה כוח חדש/ישן. וויליאמס, הקבוצה החזקה בסבב לפני שני עשורים, היתה שווה יותר מתוצאותיה בפתיחת העונה – ועכשיו היא גם משיגה אותן. שבועיים אחרי שרשם הישג שיא בקריירה כשסיים שלישי באוסטריה, שדרג אותו ואלטרי בוטאס כאשר דורג שני בבריטניה. רק החיוך של הנהג לצדו בפודיום, על המדרגה העליונה של המנצח, היה רחב יותר.

אחרי שסיים ראשון או שני בכל שמונת המירוצים הראשונים, נאלץ רוזברג לפרוש לראשונה העונהצילום: AP

צמרת הדרוג בבריטניה:

1. לואיס המילטון (מרצדס)

2. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)

3. דניאל ריקארדו (רד בול)

4. ג'נסון באטן (מקלארן)

5. סבסטיאן פטל (רד בול)

6. פרננדו אלונסו (פרארי)

7. קווין מגנוסן (מקלארן)

8. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)

9. דניל קביאט (טורו רוסו)

10. ז'אן-אריק ורן (טורו רוסו)

צמרת דרוג הנהגים:

1. ניקו רוזברג (מרצדס) 165 נקודות

2. לואיס המילטון (מרצדס) 161 נקודות

3. דניאל ריקארדו (רד בול) 98 נקודות

4. פרננדו אלונסו (פרארי) 87 נקודות

5. ואלטרי בוטאס (מקלארן) 73 נקודות

6. סבסטיאן פטל (רד בול) 70 נקודות

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ