אורי טלשיר
אורי טלשיר

התרחיש הארור שלא התממש אתמול, הגיע חצי שעה לפני פתיחת היום השני של אליפות ישראל באתלטיקה. האזעקה אמנם הבליחה מאזור סמוך, אולם היירוטים נשמעו ונראו היטב גם בהדר יוסף. רק 100 צופים היו באיצטדיון באותה עת, כך שהבהלה במנוסה אל המרחב המוגן היתה מינורית. תוך זמן קצר, כאשר האירוע החל כמתוכנן בצל האיומים לשבשו, הסתפק הקהל במעופם הנמוך של עצמים אטיים יותר.

היו אלה הכידונים שהוטלו בתחרות הנשים, שבסיומה עמדו שתיים בצוותא על המדרגה הגבוהה בפודיום. עבור דורית נאור בת ה-44, שקבעה 44.67 מטר וזכתה בתואר הלאומי ה-18 בכידון, זו היתה התחרות האחרונה. "בהטלה השישית אמרתי לעצמי שזה הסוף", סיפרה נאור, ד"ר לחינוך שמתכוונת מעתה להכשיר מטילות צעירות. "נהניתי מכל רגע, אבל אי אפשר יותר להלחם בפציעות. אתלטיקה היא החיים שלי".

לצדה היתה מרגריטה דורוז'ון, שהטילה למרחק של 61.34 מטר. דורוז'ון נשואה למאמן אתלטיקה ישראלי, ונמצאת עדיין בהליכים מייגעים מול משרד הפנים. כאשר יכירו בארץ באזרחותה של מי שבינתיים אוחזת בדרכון אוקראיני, ימחקו מהטבלה שיאיה הנצחיים של נאור ויוחלפו באלו של היורשת בת ה-27, שמגיעה בתזמון מושלם כדי להזניק את הענף.

קנייזבה-מיננקו עמוק בבור, היום בהדר יוסף. "אני צריכה להיות אלופה כל הזמן"צילום: ניר קידר

לפני האליפות דובר על קרב מסקרן בקפיצה לרוחק בין יפעת זליקוביץ' ליוליה פושקריוב, אלא שבדומה לאתמול, חנה קנייזבה-מיננקו זהרה מעל כולן. דווקא במקצוע המשני שלה ובהופעה בלתי מתכוננת, היא קבעה את השיא הישראלי היחיד בתחרות הנוכחית עם 6.52 מטר. השיא הקודם (6.46 מטר) נקבע ב-1986, כאשר קנייזבה-מיננקו בת ה-24 עדיין לא נולדה. "רציתי להתחרות בשביל התחושה, לא ציפיתי לשיא וזו היתה הפתעה נעימה", היא סיפרה, "אני צריכה להיות אלופה כל הזמן".     

היה מי שפיאר את הטרנד החדש – ישראלים ממיסים את לבן של ספורטאיות מאוקראינה ותורמים לחיזוק הקאדר המקומי – אך היו גם הבלחות של התוצר הנשי שצמח כאן: מעין שחף זכתה בקפיצה לגובה עם 1.86 מטר, דיאנה ויסמן בת ה-16 קטפה את התואר ב-200 מטר (25.04 שניות) ואלכסנדרה לוקשין ניצחה ב-400 מטר משוכות (1:00.91 דקות).

אצל הגברים, איימרו עלמיה סיים ראשון בריצה ל-5,000 מטר (14:07.56 דקות) ובריצה ל-200 מטר, גבר דונלד סנפורד בפיניש מרתק על אמרי פריסיאדו עם 21.30 שניות. התיאום בין המארגנים למשגרי הרקטות הכה שוב. האזעקה – הפעם בעוצמה מרבית – נשמעה ב-22:00, כאשר במתחם נותרו רק מקפלי הציוד.  

סנפורד מקדים את פריסיאדו. התיאום בין המארגנים למשגרי הרקטות הכה שובצילום: ניר קידר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ