ניקו רוזברג ניצח בגראנד פרי הגרמני

הנהג הגרמני של מרצדס סיים במקום הראשון בהוקנהיים, והגדיל את הפער בדרוג הנהגים ל-14 נקודות. לואיס המילטון הגיע שלישי, למרות שזינק מהמקום ה-20

אמיר ענבר
אמיר ענבר

כצפוי, בהיעדר תאונות והפעם גם ללא תקלות, ניצח היום (ראשון) ניקו רוזברג בגראנד פרי הגרמני בהוקנהיים. אלא שזה כלל לא היה העניין. מרגע שהמכונית של לואיס המילטון התרסקה אל קיר הצמיגים במקצה הדרוג אמש, מותירה אותו עם חבלות בברכיים והרחק מאחור בזינוק, התרכז המירוץ בבריטי. ובקיצור, עד כמה יצליח למזער נזקים.

לשלל הצרות של המילטון נוספה לפני המירוץ החלפה כפויה של תיבת ההילוכים, שהורידה אותו עד למקום ה-20 בזינוק. ארוכה הדרך משם אל המקום השני, המקסימום הריאלי שיכול היה להשיג, אבל כבר אחרי 17 הקפות – ובעזרת עקיפות שביצע, תאונות, טעויות ועצירות של אחרים, או סתם נהגים שלא ראו טעם להילחם בו יותר מדי – הוא מצא את עצמו שני באופן זמני, כשרק רוזברג לפניו. בדרכו האגרסיבית היום גם יצר המילטון פעמיים מגע עם מכוניות אחרות – ראשית עם הסאובר של אדריאן סוטיל, בהמשך עם המקלארן של ג'נסון באטן. "זה היה שיקול דעת גרוע", אמר המילטון על המגע עם באטן, שאולי עלה לו במקום השני. הוא יצא ממנו עם נזק בכנף הקדמית של המרצדס.

בהקפות האחרונות, אחרי שחלף בקלות על פניו של פרננדו אלונסו, התביית המילטון על הוויליאמס של ואלטרי בוטאס. נותרו לו שבע הקפות לעבור את הפיני, ששמע מקבוצתו וויליאמס לא להיאבק יותר מדי בגלל מצב הצמיגים שלו, אך בוטאס הצליח להשאיר את הבריטי מאחוריו. המילטון נאלץ להסתפק במקום השלישי, ולראות את רוזברג חוגג ניצחון קל ואת הגדלת הפער ביניהם ל-14 נקודות, כאשר העונה עוברת את נקודת האמצע – עשרה מירוצים מתוך 19.

ניקו רוזברג, היום אחרי ניצחונו בהוקנהיים. הגדיל את הפער מהמקום השני ל-14 נקודותצילום: REUTERS

גרמניה, אם כך, ממשיכה לחגוג; הימצאותו של כדורגלן הנבחרת לוקאס פודולסקי במירוץ הזכירה הישג נוסף שרשם הספורט הגרמני ממש לאחרונה. "זה יום מיוחד", תחושה מדהימה לנצח בבית", אמר רוזברג, שמח לנעוץ את הסכין בטענות של המילטון לאחרונה כי אינו גרמני אמיתי. המילטון מצדו הצהיר: "עשיתי את המקסימום שיכולתי. היה קשה לעקוף, כך שאני שמח לצבור נקודות היום".

בעוד בוטאס המרשים משיג פודיום שלישי ברציפות וסגנות שנייה ברציפות עבור וויליאמס, ראה עמיתו פליפה מאסה את רוב המירוץ מבחוץ. מגע עם המקלארן של קווין מגנוסן כבר בפנייה הראשונה גרם למכונית של מאסה להתהפך באוויר. הברזילאי יצא מזה ללא נזק, לפחות פיזי. "היה מפחיד יותר לצפות בתאונה מאשר להיות חלק ממנה. אני כל כך מאוכזב ממה שקרה. זה עוד מירוץ ועוד מכונית שדחפה אותי החוצה וסיימה את המירוץ שלי", אמר מאסה, שכבר רושם שלושה מירוצים כאלו.

התאונה בזינוק גבתה מחיר מנהג נוסף, דניאל ריקארדו, שירד מהמסלול כדי לחמוק משתי המכוניות שלפניו וירד עד למקום ה-15. שבועיים אחרי הקרב הגדול בבריטניה בין אלונסו לסבסטיאן פטל על המקום החמישי, שוחזר הקרב בין אלונסו לרד בול השנייה. הפעם, ידו של הספרדי היתה על העליונה. פטל דורג רביעי, רושם בכך היסטוריה קטנה: סוף סוף הוא מצליח להקדים את ריקארדו במירוץ בו שתי מכוניות הרד בול הגיעו לקו הסיום. לשם כך נדרשו לאלוף העולם שישה ניסיונות.

מכוניתו של לואיס המילטון. למרות שזינק מהמקום ה-20, הצליח לסיים שלישיצילום: AP

צמרת הדרוג בהוקנהיים
1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
3. לואיס המילטון (מרצדס)
4. סבסטיאן פטל (רד בול)
5. פרננדו אלונסו (פרארי)
6. דניאל ריקארדו (רד בול)
7. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
8. ג'נסון באטן (מקלארן)
9. קווין מגנוסן (מקלארן)
10. סרחיו פרס (פורס אינדיה)

צמרת דרוג הנהגים
1. ניקו רוזברג (מרצדס) 190 נקודות
2. לואיס המילטון (מרצדס) 176 נקודות
3. דניאל ריקארדו (רד בול) 106 נקודות
4. פרננדו אלונסו (פרארי) 97 נקודות
5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס) 91 נקודות

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ