דודי סלע הפסיד לג'ון איזנר בגמר טורניר אטלנטה

לאחר שעה ו-11 דקות, נכנע הישראלי 6-3, 6-4 למדורג 12 בעולם, שהגיש 15 אייסים. "לא הצלחתי לעשות את ההבדל", סיכם באכזבה

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר
אורי טלשיר

בגיל 29, קיווה דודי סלע לזכות בתואר ATP ראשון בקריירה, 21 שנה לאחר שעמוס מנסדורף כיבד את הטניס הישראלי בהישג דומה. ואולם, מולו בגמר באטלנטה התייצב ג'ון איזנר, המדורג 1 בטורניר ו-12 בעולם, שרצה להגן על תוארו מאשתקד.

בעודם נעים משני צדי הרשת, נדמה היה כי נקודת ההשקה היחידה בין סלע לאיזנר היא התנין שעל חולצתם, כסמלה של נותנת החסות המשותפת. הישראלי צנום, בעוד יריבו מתבונן במתרחש ממרום 208 הסנטימטרים שהעניק לו הטבע; האמריקאי מסתמך על חבטות הגשה עוצמתיות, בזמן שעמיתו מתמחה בנקודות מהקו האחורי, מקדש את הפן היצירתי במשחק כדי לחפות על נחיתותו הפיזית.  

סלע ידע שיהיה עליו לאחוז בכל מחיר בהגשות שלו, מתוך הנחה שנטילת משחקונים מידיו של איזנר תהיה משימה מורכבת למדי. אלא שכבר בפעם הראשונה שבה הגיש, ביצע הישראלי שגיאה כפולה וסידר ליריבו שבירה זריזה ויתרון 0-2. בהמשך המערכה, עלה סלע על הלוח ואפילו הצליח לסכן את חבטות הפתיחה של הענק האמריקאי, אולם הפגזים שירה איזנר חילצו אותו מכל מצוקה אפשרית. בסופו של דבר, לא הצליח סלע למחוק את השבירה הבודדת ונוצח 6-3 בטייק הראשון.

סלע ואיזנר, הלילה. יתקדם למקום ה-88 בעולםצילום: AFP

במערכה השנייה, דווקא כשנראה היה שהישראלי מתחיל להשתחרר ולהסתגל לסיטואציה, ידע איזנר להתנפל על ההגשה השנייה של סלע ולהשיג עוד שבירה מכריעה. בפיגור 5-4, כשהוא היה חייב לשבור כדי לשמור על המשחק בחיים, סלע כבר הוליך 0-30, אך איזנר ידע להוציא מעצמו את העוצמות המדוברות וסגר את המשחק עם האייס ה-15 שלו הלילה, בדרך ל-3-6, 4-6 ותואר שני רצוף באטלנטה.

"ניסיתי לעשות את ההבדל השנה ולמנוע מג'ון לזכות שוב, אבל לא הצלחתי", אמר סלע. "אני יודע שקשה לך עם מה שקורה בבית, אבל כולנו בצד שלך", בירך אותו איזנר. למרות ההפסד, סלע סוגר שבוע נהדר במהלכו גרף 54,300 דולר ו-150 נקודות דירוג, אשר מקדמות אותו שישה שלבים למקום ה-88 בעולם. את המומנטום והביטחון הוא ישאף לסחוב לוושינגטון, שם יחל להתחרות מחרתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ