פורמולה 1 |

רוזברג והמילטון רבים, ריקארדו לקח

התנגשות כבר בהקפה השנייה בין נהגי מרצדס עזרה לאוסטרלי לנצח גם בגראנד פרי הבלגי. רוזברג סיים שני והגדיל את יתרונו ל-29 נקודות

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר ענבר
אמיר ענבר

חיכוכים, מריבות, הקנטות, הוראות קבוצתיות מעוררות מחלוקת – את כל אלה סיפק מאבק האליפות במשך 11 מירוצים. שתי הקפות לתוך המירוץ ה-12, הגראנד פרי הבלגי אחר הצהריים (ראשון), הגיעה הצלע החסרה בהתמודדות בין ניקו רוזברג ללואיס המילטון: התנגשות על המסלול.

זו לא היתה התרסקות, גם לא תאונה קשה, אך הפשע החמור ביותר שיכול להתרחש בין שני עמיתים לקבוצה הוביל לאסון האולטימטיבי: נזק לשתי המכוניות. רוזברג, שאיבד את ההובלה כבר בזינוק, ניסה לעקוף את המילטון בהקפה השנייה, נכשל, אך גם לא הצליח לחמוק ממגע בין החלק הקדמי של המרצדס שלו לאחורי המרצדס של הבריטי.

האם היה זה ניסיון הוגן או נלהב מדי של הגרמני לעקוף? על כך עוד ידברו הרבה בימים הקרובים. רוזברג, בכל מקרה, לא נענש. המכונית שלו דווקא כן, ונזק שנגרם לכנף הקדמית אילץ אותו לעצור בהקפה השביעית כדי להחליפה. "ניסיתי לעקוף את לואיס מסביב ופשוט נוצר בינינו מגע בסוף", ניסה הגרמני להסביר בסיום, "אבל ככה זה".

ספק אם המילטון ירגיש כך, בהתחשב במחיר הכבד הרבה יותר ששילם. תקר בצמיג אילץ אותו להתגלגל באטיות עד לרחבת הטיפולים, יוצר בכך נזק נוסף למכונית. גם אחר כך, עם ארבעה צמיגים תקינים ורכב פגום, נותר הבריטי בירכתיים הקפות ארוכות, מתקשה לייצר מהירות ובשלב מסוים פשוט מבקש מקבוצתו לפרוש כדי לשמור את המנוע למירוצים הבאים. חמש הקפות לסיום, נעתרה מרצדס לתחינותיו.

המילטון ורוזברג נפגשים על המסלול, היום בבלגיה. "ניסיתי לעקוף את לואיס מסביב ופשוט נוצר בינינו מגע בסוף", ניסה הגרמני להסביר בסיוםצילום: אי־אף־פי

וכך, פעם נוספת, נפתחה הדלת בפני כל הקבוצות האחרות. וכמו בפעמיים הקודמות העונה בהן מרצדס לא ניצחה, מי שעבר דרכה ראשון היה דניאל ריקארדו. זה היה מרשים במיוחד בהתחשב בכך שברד בול לא ציפו להצליח במסלול המקדש מנועים חזקים ודיברו על מזעור נזקים. בעוד סבסטיאן פטל, אלוף העולם היוצא, אכן מתקשה, מבצע טעות קריטית בהקפה החמישית ומגרד ברגע האחרון את המקום החמישי אחרי שעקף את קווין מגנוסן, הצליח ריקארדו להאפיל עליו ודהר כל הדרך אל ניצחונו השלישי בעונה שהופכת פרודוקטיבית מאוד עבורו, חרף כל הבעיות של רד בול. גם ואלטרי בוטאס הרשים פעם נוספת, עוקף את קימי רייקונן ארבע הקפות לסיום אחרי דו-קרב פיני כדי להביא את וויליאמס אל הפודיום בפעם הרביעית העונה, עם המקום השלישי.

בכל הקשור למאבק על אליפות העולם, המקום השני היה העיקר בבלגיה. סדרת עקיפות, שאחרי העצירה האחרונה כללה את רייקונן ובוטאס, עזרה לרוזברג לבטל חלק מהנזק שגרם לעצמו והביאה אותו אל המקום השני, כשהוא מתקרב עד כדי שלוש שניות מריקארדו. 18 הנקודות שצבר הגדילו את הפער מהמילטון ל-29. את הבריטי זה רק ירגיז יותר, ובמרצדס מיהרו להביע הבנה. "אתה לא מנסה לעקוף עם הסכין בין השיניים בהקפה השנייה וגורם נזק לשתי המכונית", הואשם רוזברג על ידי טוטו וולף, ראש הקבוצה, שמיהרה להודיע כי תכנס את הנהגים לשיחה.

מה שיקרה במרצדס עד לגראנד פרי האיטלקי בעוד שבועיים יהיה מעניין לא פחות מכל אירוע שמתרחש במסלול.

ריקארדו, היום בבלגיה. זה היה מרשים במיוחד בהתחשב בכך שברד בול לא ציפו להצליח במסלול המקדש מנועים חזקיםצילום: רויטרס

צמרת הדרוג בבלגיה:

1. דניאל ריקארדו (רד בול)

2. ניקו רוזברג (מרצדס)

3. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)

4. קימי רייקונן (פרארי)

5. סבסטיאן פטל (רד בול)

6. קווין מגנוסן (מקלארן)

7. פרננדו אלונסו (פרארי)

8. ג'נסון באטן (מקלארן)

9. סרחיו פרס (פורס אינדיה)

10. דניל קביאט (טורו רוסו)

צמרת דרוג הנהגים:

1. ניקו רוזברג (מרצדס) 220 נקודות

2. לואיס המילטון (מרצדס) 191 נקודות

3. דניאל ריקארדו (רד בול) 156 נקודות

4. פרננדו אלונסו (פרארי) 119 נקודות

5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס) 110 נקודות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ