יואב קווה

יום דרמטי עבר אתמול (ראשון) על הצוותים הישראלים בראלי בלקן. האופנוען דורון וינטר מצוות קראנרג'י זינק חזק מאוד, עקף שני רוכבים והתברג לכמה דקות במקום השלישי בקרב האופנוענים. אבל כבר בקילומטר ה-30, תוך כדי שהוא מנסה לקצר דרך שיח, התהפך.

וינטר לא זוכר מה קרה שם בדיוק. רוכבים שראו את ההתהפכות מספרים שהיא אירעה במהירות של 100 קמ"ש לפחות ושהרוכב והאופנוע התגלגלו באוויר ועל הקרקע לפחות חמש פעמים. ההתהפכות הזאת נגמרה בזעזוע מוח ובשתי אצבעות שבורות, באחת מהן שבר פתוח. וינטר הוטס מהמקום במסוק לבית החולים הקרוב, טופל ושוחרר תוך מספר שעות.

דורון וינטר לאחר התאונה. ההתהפכות נגמרה בזעזוע מוח ובשתי אצבעות שבורות, באחת מהן שבר פתוחצילום: יואב קווה

זאת לא היתה התאונה היחידה שהתרחשה אתמול. בחלק המירוץ שעבר בחוף הים, ממש לנגד עינינו, התהפך רוכב אופנוע גרמני, מספר 18 במירוץ, איו גוצל (UWE GOETZEL). אופנוע ה-KTM שלו התרומם על הגלגל הקדמי, גוצל עף באוויר ונחת בעוצמה על החול. פינינו אותו הצידה והזעקנו חילוץ. כעבור כחצי שעה נחת המסוק לצידנו וירד ממנו רופא, שהזריק לרוכב הגרמני משכך כאבים. הפינוי התבצע באמצעות אמבולנס לבית החולים הקרוב. מאוחר יותר התברר שמדובר בפריקת כתף.

הדרמות שעברו על צוותי הנהגים הישראלים היו חיוביות בלבד. רז היימן והלל סגל, צוות פוינטר – 3M, הצליחו לעקוף את שני המתחרים שלפניהם ולהתברג במקום הראשון הכללי במירוץ. גל שחם ונמרוד (קיד) אופיר, צוות קוקה קולה זירו, סיימו את היום במקום השני.

ביום השלישי של המירוץ, שיימשך כ-300 קילומטרים, יזנקו הישראלים מהמקומות הראשון והשני. יש לכך יתרון מבחינת היעדר אבק וצורך לעקוף מתחרים איטיים יותר. מצד שני, הניווט דורש יותר תשומת לב. נותר עוד שבוע למירוץ, הדרך ארוכה ויהיה עליהם לנהל מירוץ מהיר אבל אחראי וזהיר. 

גל שחם ונמרוד (קיד) אופיר. צוות קוקה קולה זירו, סיימו את היום במקום השניצילום: עדי שפרן

עבור האופנוען וינטר המירוץ הסתיים והוא ישוב לביתו ולמשפחתו כבר בימים הקרובים.

במשך השנים התקין סגל מאות שיפורים ושינויים ברכב. אין פה הרבה עיצוב, יש אופי ונוכחותצילום: יואב קווה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ