ראלי בלקן: הישראלים חגגו ניצחון

הגשם לא חדל לרדת, הרוח נשבה בעוז, אך צוות פוינטר 3M, רז היימן והלל סגל, סיים את הקטע האחרון במקום השלישי והראשון בסיכום שמונת ימי המירוץ

יואב קווה
וארנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יואב קווה
וארנה

צוות פוינטר 3M, רז היימן והלל סגל, הם המנצחים של ראלי ברסלאו-בלקן, מירוץ הקרוס-קאנטרי הארוך באירופה. השניים גברו על מתחרים מקומיים מבולגריה, מגרמניה, מהולנד, משווייץ, מאיטליה ומצרפת, והשיגו את הניצחון במירוץ בזכות שילוב של נהיגה מהירה ואחראית, ניווט מדויק ורכב אמין.

אחרי שמונה ימים, קטע המירוץ האחרון של הראלי היה אמור להסתיים השבת סמוך לצוק המשקיף על חוף הים, אלא שלנוכח הגשם הכבד התעורר חשש שהמתחרים לא יצליחו לבלום לפני התהום והמיקום היפיפה יהפוך לזירת אסון. לכן, החליטו מארגנים להעתיק את סוף הקטע לנקודה אחרת, בטוחה יותר, תחת שורה של שבשבות ענק להפקת חשמל.

במשך כל שעות הבוקר והצהריים לא הפסיק הגשם לרדת ורוחות חזקות נשבו. מכונאים, חברים, קרובי משפחה ועיתונאים חיכו לנהגים ולנווטים. ראשון חצה את קו הסיום צוות 201, הבולגרים במרצדס G קלאס – הנהג דסיסלב סלוצ'ה והנווטת מרגריטה סטאנובה. אחריהם צוות 214 מהולנד בטויוטה לנדקרוזר, רונלד דשולדרמן ומרסל בלנקשטין. ובמקום השלישי, צוות 234 הישראלי, צוות פוינטר 3M מיודענו.

"תנאי הראות והדרך היו קשים במיוחד", אמר היימן בסוף הסטייג', "נסענו כמו על ביצים, נזהרנו מאוד שלא לעשות טעויות". ואכן, הישראלים המנוסים לא עשו טעויות, סיימו את הקטע המיוחד בשלום והוכתרו למנצחים במירוץ כולו בפער של קרוב לשעתיים על פני צוות מספר 229 מגרמניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ