אורי טלשיר
אורי טלשיר

כמה דקות קודם לכן נכנס לאולם - באיחור אופנתי - סרגיי בובקה האגדי, אולם את תשומת הלב במסיבת העיתונאים לקראת מרתון טבריה ה-38 תפסה ההצהרה של זוהר זימרו. המרתוניסט הבכיר כיום ובעל התוצאה השנייה בטיבה אי פעם מבין הישראלים, הפתיע כשעלה אחרון לדוכן ובישר כי למעשה מדובר במרתון האחרון שלו כאתלט תחרותי.

"היה לי חשוב להגיע למרתון בטבריה ולסיים את הריצה, לא משנה באיזו תוצאה", סיפר זימרו בן ה-37, בעוד ההתרגשות מכרסמת את קולו. "אני מודיע על סיום דרכי כרץ מקצוען. אם תהיה נבחרת ישראלית שתרוץ מרתון באליפות העולם אולי אצטרף, אבל אחרת אמשיך לפרק הבא כמאמן אתלטים. 2014 היתה השנה הקשה ביותר שלי, עם הרבה פציעות ומשברים. יש לי ילדה בבית שאני רוצה לגדל, ובמשך כמה שנים אני לא נמצא איתה. יש בינינו מרחק שאני צריך לצמצם ועלי להיות איתה כמה שיותר. אני מודע ליכולות שלי, כשאני בריא ושלם אני שווה זמן של 2:12:00 שעות, העניין זו הבריאות. הגיל מאותת לי שזה הסוף, זה מספיק"

אחד מחניכיו של זימרו, מוגס טסמה, ייזנק מחר למרתון הראשון בחייו. כשיאן ישראל המכהן בריצה ל-10,000 מטר, מסומן טסמה כפוטנציאל גם במרחקים הארוכים יותר. "אין אתלט שמתקרב לקצות האצבעות שלו במרתון והוא היחיד בעיני שיכול להגיע לאולימפיאדה", טען זימרו.

זימרו. "אני מודע ליכולות שלי, כשאני בריא ושלם אני שווה זמן של 2:12:00 שעות, העניין זו הבריאות".צילום: אי–פי

ההודעה המפתיעה של זימרו היכתה את הנוכחים בתדהמה, והסיטה את הדיון מהכפור הצפוי מחר בריצה (2 מעלות בקירוב) ומביקורו הנדיר של בובקה, שיאן העולם לשעבר בקפיצה במוט, סגן נשיא התאחדות האתלטיקה הבינ"ל ויו"ר הוועד האולימפי באוקראינה. באחת הפכו דבריו של האתלט הפורש לשיח המרכזי בחדר, וטשטשו את כל הדברים שנאמרו עד לאותה נקודה.

למרתון יתייצבו מחר כ-2,200 מתחרים, כאשר סוללת רצים מאתיופיה ומקניה תנסה לנפץ את שיא המסלול (2:07:30 שעות) שנקבע ב-2012 ולגרוף פרס כספי של 100 אלף דולר. מבחינת הישראלים, זימרו – כנראה בריצה האחרונה שלו כמקצוען – מועמד לנצח בגברים לצד וובה בריהון. ריקי סלם המועמדת הברורה לנצח אצל הנשים.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ