אורי טלשיר
אורי טלשיר

דונלד סנפורד הוא אמנם מדליסט הארד מאליפות אירופה האחרונה באיצטדיון פתוח, אך בתחרות הנערכת באולם הסגור הוא מתקשה בהרבה. הישראלי אמנם עלה לחצי הגמר בפראג עם הזמן הטוב ביותר במוקדמות ה-400 מטר (46.81 שניות), אולם בשלב הבא לא הצליח להשתחל בזמן אל המסלול הפנימי והשתרך מאחורי המובילים. ביישורת האחרונה, במעין אקט של ייאוש, ניסה סנפורד לעקוף בכוח את הצ'כי פטריק סורם, וכתוצאה מהמגע שניהם מעדו וסיימו את הריצה על הקרקע. בשל כך, סנפורד נפסל וכמובן לא העפיל לגמר. יש לציין כי באיגוד ציינו מראש את מגבלותיו של הישראלי באולם סגור -  בעיקר מימדיו הגדולים על המסלול המוקטן - והציבו בפניו מטרה להגיע לחצי הגמר, עם קריצה לגמר שיהווה סוג של בונוס.

הקופצת לגובה, מעין שחף, עבורה הוצב שלב הגמר כיעד, נעצרה כבר במוקדמות. הישראלית ויתרה על הגובה ההתחלתי של 1.72 מטר וקפצה לראשונה ל-1.77 מטר, אותו עברה בהצלחה בנסיון הראשון שלה. שחף עברה גם 1.82 מטר בניסיון ראשון, לפני שעברה בפעם השלישית את רף 1.87, תוצאת השנה עבורה. את משוכת ה-1.91 מטר, סנטימטר אחד מהתוצאה הטובה בקריירה שלה, כשלה לעבור וסיימה את חלקה בתחרות מוקדם מהמתוכנן.

מוקדם יותר, ההופעה הישראלית הראשונה באליפות אירופה באתלטיקה באולמות בפראג היתה מעודדת למדי. סנפורד זינק למוקדמות ה-400 מטר במקצה הרביעי, אותו סיים ראשון בתוצאה של 46.81 שניות - בדיעבד התוצאה הטובה ביותר שנקבעה במקצי המוקדמות. "אתלטיקה באולמות אינה ההתמחות שלי, אלא מהווה הכנה נוספת לעונת הקיץ באיצטדיונים", אמר סנפורד, "בכל מקרה התחושה בסיומה של ריצה חלקה ומוצלחת בסיבוב הראשון תמיד מעודדת ומעניקה ביטחון להמשך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ