אורי טלשיר
אורי טלשיר

אחרי תקופת גמגום שכללה הפסד צורם ברומניה עם הנבחרת ושרשרת תוצאות מאכזבות בסבב ה-ATP, סלע כיתת רגליו עד לבאטמאן – עיר בדרום-מזרח טורקיה, לא העטלף - כשלנגד עיניו מטרה אחת ברורה: כרטיס כניסה להגרלה הראשית של הרולאן גרוס בצרפת. הישראלי נרשם לטורניר צ'לנג'ר אזוטרי (ע"ס 42,500 יורו) בו הוא מדורג שני, וידע שעליו להעפיל לפחות לחצי הגמר כדי לצבור את מנת נקודות הדירוג שתקפיץ אותו לאיזור המאייה הראשונה בעולם, מיקום שיבטיח לו הופעה אוטומטית בגרנד סלאם.

נדמה שהמשוכה המשמעותית ביותר בגיחה שלו למעוז הנפט של טורקיה היתה דווקא ברבע הגמר, שם סלע – 112 בעולם לפני הטורניר הזה – התקשה מאוד מול הבוסני מירזה באסיץ' (203) וגבר עליו רק אחרי שעתיים ורבע של מאבק. בשלב הבא טייל מול יריב הודי, והיום בגמר פגש את הסלובני בלאז קבצ'יץ' (85), המדורג הבכיר בטורניר.

במעין קדימון למפגש הדייויס שיתקיים ביולי בארץ בין ישראל לסלובניה (אם קאבצ'יץ', בכיר שחקני סלובניה ע"פ הדירוג, אכן ישתתף), הפגין סלע דומיננטיות ברוב שלבי ההתמודדות על המשטח המהיר בבאטמאן, שמתאים מאוד לסגנון המשחק שלו. במערכה הראשונה הוליך הישראלי כבר 1-4, אך איבד ריכוז, נגרר לשובר שוויון והפסיד על חודה של נקודה. בפתיחת הטייק הבא הופסק המשחק בגלל גשם, וכשחודשה ההתמודדות נטל סלע את המושכות וגבר על קאבצ'יץ' 3-6 בשתי המערכות הבאות, במהלכן שבר את ההגשות של הסלובני חמש פעמים.

סלע, שלפני שבוע חגג יום הולדת 30, ניצח ניצח 7-6 (5), 3-6, 3-6 וסידר לעצמו מתנת יומולדת מאוחרת בדמות 6,150 יורו ו-80 נקודות דירוג, שיזניקו אותו לסביבות המקום ה-91 בעולם. זוהי הזכייה הראשונה של סלע בטורניר כלשהו מאז אוקטובר 2013, אז גרף את התואר בצ'לנג'ר בטאשקנט. הישראלי הבטיח לעצמו מקום בהגרלה הראשית על החימר בפריז, וגם שידר מסר אופטימי לנבחרת הדייויס, כשהכניע את אחד מיריביו הפוטנציאליים בקיץ הקרוב.

"הרגשה טובה לקחת טורניר", סיפר סלע ל"ספורט הארץ", "אחרי מפגש הדייויס עשיתי כמה טעויות. נסעתי לאינדיאן וולס כשהייתי קצת פצוע והגעתי לשם בלילה שלפני הסיבוב הראשון, אז לא הלך טוב. אחרי זה התאמנתי היטב והכנתי את עצמי לתחרות ברעננה, אבל הייתי חולה אז לא יכולתי לשחק (פרש בסיבוב הראשון מול אמיר וינטרוב, א"ט). באתי לטורקיה בלי ציפיות וכל סיבוב שעברתי הרגשתי יותר טוב. היה לי מאוד חשוב להשיג פה את הנקודות כי עכשיו אני בבית הגמר בצרפת וגם בווימבלדון. אני מקווה לצבור כמה שיותר נקודות, להתאמן טוב ולהתחיל בצורה טובה את את התקופה של התחרויות היותר גדולות. זו הפעם הראשונה שאני משחק נגד קאבצ'יץ', אז זו גם הכנה טובה לקראת הדייויס שיהיה נגדם". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ