סרינה וויליאמס זכתה ברולאן גארוס

האמריקאית קטפה את תואר הגראנד סלאם ה-20 שלה והשלישי בפריז אחרי ניצחון 3-6, 7-6, 2-6 על לוסי ספארובה

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סרינה וויליאמס עם תואר הרולאן גארוס
אורי טלשיר
אורי טלשיר

קשה שלא לחוש סימפתיה עצומה כלפי לוסי ספארובה. הצ'כית העפילה לגמר הגראנד סלאם הראשון בחייה לעומת ההופעה ה-24 של סרינה וויליאמס במעמד הזה, ובכל זאת השיח לקראת המשחק ביניהן עסק בעיקר בשרידי השפעת שנותרו בגופה של האמריקאית. עד אמצע המערכה השנייה, וויליאמס נראתה כמי שהביסה את החיידקים והיתה בדרך לעשות זאת גם ליריבתה. 

את המערכה הראשונה גרפה בזריזות, ושייטה ל-1-4 במערכה השנייה. דווקא אז היא ביצעה שתי שגיאות כפולות, העניקה לספארובה את השבירה הראשונה שלה במשחק והחזירה אותה לתמונה במו ידיה. טעות כפולה נוספת של וויליאמס, שקבעה 4-4, הפיחה חיים חדשים לגמרי בהתמודדות הזו. וינר אדיר שלה על הגשה שנייה פושרת של ספארובה העניק לה שבירה קריטית, בדרך ל-5-6. האמריקאית היתה אמורה להגיש לניצחון, אבל ספארובה נתנה את המשחקון הטוב ביותר שלה בטורניר וכפתה שובר שוויון. המומנטום של הצ'כית נמשך, והפעם היא לא נשענה על שגיאות כפולות של יריבתה, אלא נטלה את המושכות עם טניס אדיר, טסה ל-2-7 ואיזנה ל-1-1 במערכות. 

המומנטום של ספארובה זלג גם למערכה המכרעת, כאשר הצ'כית חזרה מ-30-0 כדי לשבור ולעלות ל-0-2. התואר הראשון שלה במייג'ור הרגיש קרוב מתמיד, אלא שאז הגיעה שגיאה כפולה מצדה של הצ'כית, שהחזירה את ויליאמס ל-2-2 והעירה אותה מהדשדוש. האמריקאית שברה שוב בדרך ל-2-5, כאשר ספארובה מאבדת ריכוז ומבצעת שרשרת שגיאות. איום הסנסציה הוסר והסדר שב על כנו - ההתרחשות הזכירה מאוד את שארע במערכה הראשונה מבחינה יחסי הכוחות, וויליאמס שברה שוב והשלימה זכייה בשישה משחקונים רצופים, בדרך לניצחון 3-6, 7-6 (2), 2-6 ולתואר השלישי שלה בפריז.

מיד אחרי ההחטאה האחרונה של ספארובה, המדורגת 1 בעולם נעמדה, הניפה ידיים, שמטה את המחבט ואז קפצה אגרופים לקול תשואות האלפים בפיליפ שאטרייה. בניגוד לחבטות הבזק שלה, את רגעי האושר הללו היא נצרה באיטיות ובנחת. ספארובה הסגנית נתנה את משחק חייה, ולמרות שבסופו של דבר נכנעה לעוצמות האדירות של יריבתה, ההופעה הנהדרת שלה הובילה לכך שמן הגמר הזה לא יזכרו את הווירוס שהיה או לא, אלא את מאמץ העילאי לו נזקקה וויליאמס כדי לקטוף את תואר הגרנד סלאם ה-20 שלה.

"זה היה לא קל", חתמה ויליאמס את הימים הגדושים שעברו עליה. "לוסי שיחקה טניס נהדר ואגרסיבי, היא היתה יריבה עילאית. היה מיוחד מאוד לזכות כאן בגראנד סלאם ה־20 שלי, לא תמיד הייתי כאן במיטבי", שיתפה בצרפתית, ואספה את הגביע מידיה של מרטינה נברטילובה.

וויליאמס חוגגת, היום בפריזצילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ