אלכס שטילוב עלה לגמר הקרקע במשחקי באקו

אחרי שנפל בסיום תרגיל הטבעות, התאושש המתעמל והעפיל לגמר בתרגיל החזק שלו. תוצאות בינוניות לנציגים בטריאתלון, הפסד נוסף לנבחרת הנערות בכדורמים

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר
אורי טלשיר

בניגוד לג'ודו או להיאבקות, תחרות התעמלות המכשירים בבאקו אינה מהווה את אליפות אירופה לבוגרים. בשונה מענפים אולימפיים אחרים במשחקי אירופה, גם אין לה שום השפעה על הקריטריון לריו 2016, ומתעמלים בכירים רבים לא משתתפים בה. מי שכן הגיע לבירת אזרבייג'אן הוא אלכס שטילוב – בעל מדליות מאליפויות אירופה ואליפויות העולם – כנראה הספורטאי (הזכר) האיכותי ביותר במשלחת הישראלית. היום (ראשון) הוא העניק לכוחותינו את ההישג המשמעותי הראשון בבאקו.

אחרי שנפל בסיום תרגיל הטבעות וזכה לציון נמוך (12.733 נקודות, מקום 56), ניגש שטילוב לבצע את תרגיל הקרקע, שנחשב לחלק החזק שלו. הפעם, הציון כבר היה בסטנדרט מוכר יותר: 15.166 נקודות, שהעלו אותו לגמר (ששת הראשונים, בחישוב של ספורטאי אחד למדינה) מהמקום השני. "החלק הכי חשוב הוא לדעת להתאושש, כי התחרות לא נגמרת אחרי נפילה", סיפר המתעמל בן ה-28, "הייתי צריך לאסוף את עצמי, וזה מה שעשיתי. אני מקווה שבזה סיימתי את כל הנפילות בתחרות הזו. בקרקע ביצעתי תרגיל לא רע – לא מדויק מבחינת הביצוע, אך להיום זה הספיק".

גמר מאכזב. אלכס שטילובצילום: הוועד האולימפי בישראל

בשילוב הציון שלו על סוס הסמוכות (14.100, מקום 15), שטילוב מדורג כעת במקום ה-12 בתחרות הקרב-רב, שמתבססת על שקלול שלושת המכשירים היום, ותושלם מחר עם שלושת התרגילים הנותרים. לצד העפלה לגמר בתרגילי הקרקע והמתח, שטילוב סימן לעצמו כמטרה להגיע גם לגמר הקרב-רב, ולשם כך יהיה עליו להתברג בין 18 המתעמלים הטובים ביותר בסיכום ששת התרגילים.

שאר הביצועים של הנציגים הישראלים היו פושרים יותר. בהתעמלות מכשירים לנשים, השיגה צוף פלדון 13.000 נקודות על שולחן הקפיצות ו-12.133 נקודות בתרגיל המקבילים, ומחר תנסה לשדרג את עצמה בתרגילי הקורה והקרקע.

בטריאתלון, אמיתי יונה סיים במקום ה-35 מתוך 57 משתתפים, כשחצה את קו הסיום בזמן של 1:54:25 שעות. שחר שגיב (1:55:18 שעות) דורג 37. "אני לא ממש מרוצה מהתחרות, ציפיתי לקצת יותר", הודה יונה, "המטרה שלי היתה להתברג בחלק העליון. בריצה עקפתי כמה מתחרים, אבל היו לי קצת התכווצויות ולא הייתי מספיק טוב היום". שגיב העיד כי "בשחייה לא נכנסתי טוב לזינוק. בהקפה השנייה, כשהצלחתי לסגור על הדבוקה הראשונה, זה כבר היה מאוחר מדי. ניסינו לדחוף באופניים עד שראינו שזה די אבוד, אז שמרנו על קצב כדי לרדת כמו שצריך לריצה, שבה נתתי הכל. מהתוצאה הזו אני די מרוצה, אבל מהמיקום לא ממש. ציפיתי לסיים לפחות ב-20 הראשונים". הבריטי גורדון בנסון, אלוף אירופה עד גיל 23, ניצח בזמן של 1:48.31 שעות והקדים ב-11 שניות את הפורטוגלי ז'ואאו סילבה, כדי לקטוף את הכרטיס לריו 2016.

פלדון על השולחן. תנסה לשדרג את עצמה בתרגילי הקורה והקרקעצילום: הוועד האולימפי בישראל

נבחרת הנערות בכדומים ספגה הפסד שלישי, 10-1 לגרמניה, והיא מדורגת אחרונה בבית א' כשנותרו עוד שני משחקים לסיום המוקדמות. בשחייה צורנית, גל ליטמן ואביב בובליל סיימו את תחרות הדואט במקום ה-17, בעוד ליטמן דורגה בתרגיל הסולו במקום ה-18 מתוך 21 מתמודדות.

הופעות הישראלים ימשיכו גם מחר: שטילוב ופלדון ישלימו את התחרות בהתעמלות מכשירים, נבחרת הכדורמים תקווה לקרב שקול יותר מול בריטניה (13:00) ואילנה קרטיש, המתאבקת במשקל עד 69 ק"ג, תתייצב לתחרות המהווה כאמור גם את אליפות היבשת. אשתקד קטפה קרטיש את מדליית הכסף האירופית, אך לאחר מכן קרעה את הרצועה הצולבת בברכה הימנית והושבתה חצי שנה מפעילות. בתקווה שהחלודה הוסרה בזמן, תנסה המתאבקת בת ה-24 לטפס לפודיום גם בבאקו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ