הרגליים בהדר יוסף, הראש בריו

איגוד האתלטיקה קיים מסיבת עיתונאים לכבוד עליית הנבחרת לדרג ב' ולקראת אליפות ישראל שתחל בשבוע הבא. יו"ר האיגוד, רפי פלד: "זו ההזדמנות להשיג את הקריטריון לאולימפיאדה"

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי טלשיר
אורי טלשיר

איגוד האתלטיקה קיים היום (רביעי) מסיבת עיתונאים בעקבות ההעפלה לדרג ב' ולקראת אליפות ישראל, שתתקיים ב-2-1 ליולי בהדר יוסף. קברניטי הענף התמקדו בהישגי האתלטים במשחקי אירופה, הפצירו בתקשורת לפרגן יותר לענף ואף קשרו בין הסיקור במדיה לבין ביצועי האתלטים. "ככל שהתקשורת תהיה לצדנו ותדחוף קדימה, נגיע ליותר הישגים", טען יו"ר האיגוד הטרי, רפי פלד, "ללא דחיפה ההישגים יבואו, אבל יותר לאט. אתלטיקה היא ענף לא קל, כל הישג בא בזיעה עם הרבה מאמץ והרבה תסכול. חלון הראווה של הספורט הישראלי מגיע להדר יוסף וזו ההזדמנות שלנו להשיג מינימום לאולימפיאדה. זו שנה אולימפית ולפיכך חשובה מאוד והסיכוי למדליות לא מבוטל. תפקידנו להביא את הספורטאים ליום המיוחל ללא רעשים".

פלד התייחס גם לשינויים הדרושים בענף עם כניסתו לתפקיד. "צריכים להחזיר עטרה ליושנה, העסק הזה רק הלך אחורנית", אמר, "תקציבים הם לא בראש סולם העדיפויות ואנחנו תלויים במתקנים של אחרים. גם בתוך האיגוד עצמו יש הרבה דברים לתקן. אנחנו נמצאים כרגע בשלהי תכנית אסטרטגית לשנים הבאות. אחד הדברים החשובים ביותר הוא תכנון מראש, אי אפשר לבצע דברים בשלוף". 

אריק קוקס, גזבר האיגוד ומקור הידע המקצועי, גילה כי המארגנים בבאקו שיבצו את דונלד סנפורד לשביל 8 הצדדי למרות שהוא נחשב לרץ הבכיר, והעבירו אותו למסלול האמצעי רק לאחר התערבות המשלחת הישראלית. "לדונלד, מרגריטה וחנה אמנם אין יריבים בארץ, אבל שווה לבוא לאליפות רק בשביל לראות אתלטים ברמה כל כך גבוהה. יש תקווה שבתחרות הזו נראה רצים איכותיים שיתמודד זה עם זה, ויש השנה פריחה אדירה ב-100 מטר נשים".

ינסה להשיג את הקריטריון לריו ובייג'ין. דונלד סנפורדצילום: אי־פי

ז'ק כהן, מנכ"ל האיגוד, הוסיף כי "הקהל הולך לראות אתלטיקה ברמה עולמית, ספורטאים שמדורגים בטופ ויגישו לקהל הצגה משובחת. אנו במו"מ כדי להביא לאליפות כ-15 אתלטים זרים, שרובם יגיעו כדי למשוך את הספורטאים הבולטים שלנו להשגת קריטריון לאליפות העולם בבייג'ין ואולי גם לריו". 

"אני מרגישה בסדר, רק צריכה לנוח קצת כי עשיתי כל שבוע תחרות ולרגליים זה היה קצת קשה", סיפרה קופצת המשולשת, חנה קנייזבה-מיננקו, שוויתרה על ההשתפות בתחרות הרוחק בבאקו כדי לא להעמיס על הרגל. "עוד לא קפצתי את מה שאני יכולה לעשות. עוד מעט תגיע תוצאה טובה. אני יכולה לקפוץ עוד חצי מטר קדימה אפילו מחר, רק צריכה להרגיש טוב בראש ולעשות תנועה טובה".

דימה קרויטר, שקבע 2.20 מטר בבאקו ושיפר בכך את תוצאת השנה שלו, שיתף: "הרבה זמן חיכיתי לתחרות טובה, עם לחץ ואווירה. ציפיתי שמשהו בי יתפרץ שוב. אני ואנטולי המאמן מאוד קרובים לסיים את הפאזל של הטכניקה, ואם היה איתי מאמן גם בבאקו אני מאמין שהייתי קופץ גם 4 ס"מ גבוה יותר".

מעין שחף סיפרה כי היא עדיין מתאוששת מהפציעה בלסת בחודש שעבר, וגם מתרגלת לסגנון הרצה חדש: "הסיטואציה שלי מאוד קשה, כל הסיפור של הלסת עצר לי את ההכנות בשיא ושיבש לי את התכניות, אבל אני חוזרת לעצמי. אני עדיין צריכה להתרגל להרצה החדשה שתיתן לי 'פוש' למעלה, אז יש לי טעויות טכניות וכשאתקן אותן והכל יתחבר יגיעו תוצאות טובות יותר".   

כרטיס לבוגרים יעלה 20 שקל ליום בודד ו-30 ליומיים. כרטיס נוער יעלה 20 ליומיים ו-15 ליום בודד. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ