רוהאן דניס ניצח בקטע הפתיחה של הטור דה פראנס

האוסטרלי קבע שיא מהירות חדש במירוץ נגד השעון, וקיבל את החולצה הצהובה. וינצ'נזו ניבאלי סיים כמהיר ביותר מבין המועמדים לניצחון

אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר ענבר

יש שנים שבהן הופכים המירוצים נגד השעון לגורם מכריע בהתמודדות על הזכייה בטור דה פראנס. 2015 לא תהיה אחת מהן. מתוך 3,358 ק"מ שאותם ידוושו הרוכבים במשך שלושה שבועות, הוקדשו פחות מ-42 ק"מ למירוצים כאלה. מה שבכל זאת הצליח לעשות היום (שבת) המירוץ האישי נגד השעון – 13.8 ק"מ באוטרכט, הולנד – זה להפוך את הדרוג הכללי למעניין יותר כבר בקטע הראשון בזכות פתיחת פערים, גם אם קטנים, בין הרוכבים.

שעות לפני פתיחת הטור נקלעה קבוצת אסטנה לעוד מיני שערורייה כשהתברר כי בגופו של לארס בום, אחד מתשעת רוכביה, התגלו רמות קורטיזול נמוכות. לכשעצמו לא מדובר בעבירה על חוקי החומרים האסורים, אבל אסטנה שייכת על בסיס התנדבותי ל"תנועה למען רכיבה אמינה" ובהתאם לחוקיה אמורה להעניק לרוכב במצב כזה שמונה ימים ללא מירוצים, למען בריאותו. ויתור על בום היה כופה עליה להיכנס לטור עם שמונה רוכבים בלבד – היה מאוחר מדי לזמן מחליף – אבל היא בחרה לשלוח אותו למירוץ בטענה שהתאחדות האופניים הבינלאומית אישרה כי רמות קורטיזול נמוכות אינן מהוות סכנה לבריאות. בזמן שאסטנה טוענת כי בום בסך הכל השתמש בתרופה לאסתמה, ינשום וינצ'נזו ניבאלי לרווחה על כך שלא איבד את אחד מהרוכבים שאמורים לסייע לו.

היום, בכל מקרה, עשה ניבאלי את העבודה לבדו. אלוף אשתקד היה המהיר ביותר מבין המועמדים לניצחון, כשסיים במקום ה-22 בזמן של 15:39 דקות ופתח יתרון שבע שניות על כריס פרום (מקום 39), 15 שניות על אלברטו קונטאדור (46) ו-18 שניות על נאירו קינטאנה (57). טיבו פינו, שסיים שלישי בשנה שעברה, הראה כי שיפר את יכולותיו נגד השעון כשהקדים את כל הארבעה עם המקום ה-18 וזמן של 15:37 דקות. ז'אן-כריסטוף פרו, סגן האלוף, הסתפק במקום ה-50 עם 15:55 דקות.

שנה שהחלה עם ניצחון בטור האוסטרלי ובהשתלטות זמנית על שיא העולם ברכיבה לשעה, סיפקה היום פסגה נוספת עבור רוהאן דניס. עם מהירות ממוצעת של 55.446 ק"מ – שיא למירוץ אישי נגד השעון בטור – דהר רוכב קבוצת BMC לניצחון בקטע הפתיחה בזמן של 14:56 דקות. "הכל הלך באופן מושלם. זה קצת הלם. ללבוש את החולצה הצהובה של הטור זה חלום. תמיד רציתי להיום במצב הזה, ועכשיו אני שם", אמר מי שהקדים בחמש ושש שניות, בהתאמה, שניים מטובי התחום, טוני מרטין ופביאן קנצ'לארה, בעל חמישה ניצחונות בקטעי פתיחה שהתנהלו במסגרת מירוץ אישי נגד השעון. בטור דה פראנס השני בחייו, היה האוסטרלי לראשון שלובש את החולצה הצהובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ