אמיר ענבר
אמיר ענבר

כאשר פורסם מסלול הטור דה פראנס, סומן הקטע השני כיום טיפוסי של ספרינטרים, נטול השפעה משמעותית בהתמודדות על החולצה הצהובה. המטרים האחרונים שלו הערב (ראשון) בהחלט תאמו לציפיות כשאנדרה גרייפל, "הגורילה" מגרמניה, גבר על טובי המאיצים וניצח בקטע שביעי בקריירה כדי להשתלט על החולצה הירוקה. זה היה הדבר היחיד שהתרחש בהתאם למתוכנן.

עד שהסתיימו 166 הק"מ בין אוטרכט לנילטה יאנש, היתה הולנד במה לתהפוכות שאולי יעצבו את המשך המירוץ. בין הרוח העזה והגשם לבין העבודה של קבוצת טינקוף-סקסו, הנחיתו כריס פרום ואלברטו קונטאדור מכה על שני המועמדים הנוספים לזכייה. נאירו קינטאנה היה הראשון שנותר מאחור, וינצ'נזו ניבאלי הסתבך גם הוא לפני שלרשימת הצרות שלו התווסף תקר בצמיג. הם סיימו באותה קבוצת רוכבים, זו שמגיעה באיחור ומסמלת בעיות בדרוג המצטבר.

בעוד פרום מדורג עשירי, מרחק 48 שניות מהחולצה הצהובה ועם יתרון 12 שניות על קונטאדור, ניבאלי וקינטאנה כבר הרחק מאחור; אלוף 2014 בפיגור דקה ו-21 שניות מפרום, הקולומביאני במרחק דקה ו-39 שניות. המירוץ בקושי התחיל, ההרים עוד רחוקים, והשניים כבר צריכים לצמצם פערים. "שנייה אחת ניבאלי היה לידי וברגע הבא הוא נותר מאחור", סיפר פרום, "זה יתרון עצום להיות במצב הזה אחרי יום מישורי". גם טיבו פינו איבד זמן, בעוד טיג'יי ואן גארדרן וריגוברטו אוראן מצליחים לסיים בחבורה המובילה ולתפוס מקום בעשירייה הראשונה בדרוג המצטבר.

טור שמתחיל בקטע נגד השעון נחשב תמיד להזדמנות הטובה ביותר של פביאן קנצ'לארה לתפוס את החולצה הצהובה למספר ימים. למרות שנכשל בכך בשבת, מסתבר שהשווייצי בסך הכל היה צריך לחכות עוד 24 שעות. קנצ'לארה אמנם שוב סיים שלישי בקטע, אחרי גרייפל ופטר סגאן, אבל זה הספיק כדי שיעלה לראש הדרוג המצטבר, עם יתרון שלוש שניות על טוני מרטין. מחר יהיה היום ה-29 שבו ילבש את החולצה הכי נחשקת בענף.

קנצ'לארה לובש צהוב. בסך הכל היה צריך לחכות עוד 24 שעותצילום: אי־אף־פי

קטע שני (אוטרכט – נילטה יאנש, 166 ק"מ)
1. אנדרה גרייפל (גרמניה, לוטו-סודל) 3:29:03 שעות
2. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף-סקסו) זמן זהה
3. פביאן קנצ'לארה (שווייץ, טרק) זמן זהה
4. מארק קאבנדיש (בריטניה, אטיקס-קוויקסטפ) זמן זהה
5. דניאל אוס (איטליה, BMC) זמן זהה

דרוג מצטבר אחרי שני קטעים
1. פביאן קנצ'לארה (שווייץ, טרק) 3:44:01 שעות
2. טוני מרטין (גרמניה, אטיקס-קוויקסטפ) + 3 שניות
3. טום דומולן (צרפת, ג'איינט-אלפסין) + 6 שניות
4. פטר סגאן (סלובקיה, טינקוף-סקסו) + 33 שניות
5. גארנט תומאס (בריטניה, סקיי) + 35 שניות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ